31 March 2008

I've Got A Bigger Hole To Fill

Vy všichni, co jste byli na koncertě The Hives v Praze - včera jsem na vás myslela, tak pilně pište reporty, ať si to můžu prožít aspoň zprostředkovaně:)

Milý deníčku, dnes byl docela fajn den.
Začal zjištěním, že Dwayne Cameron, který hrál v The Tribe postavu Braye (Lexův úhlavní nepřítel:D), naprosto nepochopitelně zareagoval na můj myspace friend request a poslal mi private message, ve které se mě se zájmem ptá na normální věci a chce se se mnou bavit.
Dopoledne jsem vytáhla Lišku do Mörby, koupit Marii dárek k narozeninám (zítra má 45 let). Vybrala jsem jí kuchařku s recepty na milion typů brownies - budu doufat, že podle ní třeba někdy něco upeče.
The Tribe byl dnes opravdu převratný, Lex poslal Pridea do vězení a já mám teď dilema, na koho z nich být naštvaná a koho litovat:D
Ella byla ve výborné náladě a když jsem ji přivedla ze školky, šly jsme se projít do lesíčka zeleného, protože bylo fakt hezky. Ukazovala jsem ji zaječí nory a vymyslela pro ni teorii o tom, že místní zajíci pijou pivo (válela se tam plechovka). Pak jsem jí ukázala zaječí bobky a ona mi vysvětlila, že to nemůžou být zaječí bobky, protože zajíci jí trávu a tak mají jejich bobky jasně zelenou barvu. Pak se na chvilku zamyslela a dodala, že možná to nakonec jsou zaječí bobky - zajíci prý snědli hodně borůvek. Dokonce jsem celou dobu mluvila švédsky! Sice asi jako dement, ale mluvila...
Zítra jí upeču carrot pie a budu tvrdit, že mi ho za okno přinesl pan Zajíc.
Když se Marie vrátila z práce, našla nás, kterak se idylicky houpeme na houpačkách na zahradě. Jakmile jsme se ale přemístily dovnitř, Ella začala být ohavná a nepříčetná. "Nechci jíst večeři/nechci umýt hlavu/nechci ostříhat nehty/dumma mamma".
Pro Williama byl dnes vypracován komplexní rozvrh, podle kterého má povoleno hrát na Playstationu 3x týdně 1 hodinu. To se mi moc nelíbí, protože budu muset vymýšlet nějaké aktivity, abych ho zabavila, pohodlnější pro mě samozřejmě bylo, když se automaticky posadil k TV a vstal, až když se vrátili rodiče:D
V 7 večer mi na dveře zaklepala Marie, jestli prý nechci jet do nějakýho mega food marketu, kterej vypadá jako average American supermarket. A tak jsem teda jela. Potkaly jsme tam jednu sousedku, se kterou jsem se dosud nestihla seznámit, a po vzájemném potřesení rukou a představení se došlo k zajímavé situaci.

Sousedka: So where are you from?
Ä: I'm from the Czech Republic.
Sousedka: Huh?
Ä: CZECH REPUBLIC... okay... Czechoslovakia?
Sousedka: You're not American?

:DDDD

Ona si celou dobu podle mýho akcentu myslela, že jsem Američanka, vtipné a potěšující. Beru to jako kompliment.
V supermarketu jsme strávily asi 2 hodiny, nechaly tam 1600 SEK, naházela jsem si do vozíku všechno, co jsem potřebovala a co mi chutná. Vrátily jsme se před chvílí - Ävchen je unavená a jde spát.

That's What Rock 'N' Roll Is All About!

Znáte Adama Greena? To je řečnická otázka, vím, že někteří z vás ho znají - a tomu zbytku jsem se ho už několikrát snažila vnutit:D Kdyby to náhodou někdo nevěděl, Adam Green je jeden z mých dvou nejoblíbenějších newyorských songwriterů. Jo, ten druhej je Jay Brannan.
Věnujte mu 8 minut svého života a koukněte se na tohle video. Nemám ráda Stefana Raaba... nemám ráda tuhle show. Adam se nehorázně zkalil a šel jako host do německé talk show TV Total. Podívejte se, jak to tam rozsekal!

"I'm just the kind of guy who wants to sit on your lap."

ADÁMEK JE NEJVÍC!!!P.S.
Mám dobrou náladu, mám přímo výbornou náladu... pokaždé, když se podívám na tohle úžasné a stylové video. Chci natočit remake, ale potřebuju dva dobrovolníky, kterým by nevadilo, že Lex budu JÁ:DSledujte mého myspace kamaráda Braye, to je ten týpek, co není Lex ani Zoot (Zoot je ten s bílýma kontaktníma čočkama a bílým peřím ve vlasech). "You've never been high, so high"... takhle moc teda fakt ještě nikdy:D A ta písnička k tomu, ta choreografie... všechno! A ty zoufalé pohledy ve stylu "wtf am I doing here"... priceless. Luxus.
0:36!
A Lex tam vypadá jako pěstební dělník. Nebo šermák.

30 March 2008

Lass Die Leute Reden...

Chtěla jsem to publikovat už včera, ale radši jsem šla spát... pak jsem se ráno vzbudila a zjistila, že je o hodinu víc, tak jsem spala dál -- ale to už je jiná pohádka.
Nuže, několik hlášek ze včerejška - jen tak pro představu...

(Johan nebyl doma, Marie a smradi byli v Dalarně, najednou bouchly dveře a někdo si šel po schodech pro něco dolů - a klapal přitom podpatkama)
L: On tam klape podpatkama, on si určitě zkouší její hadry!

(rozklikla jsem na Lišktopu neboli liščím laptopu nabídku "programy")
L: Jééé, hry... já tady mám i spider solitaire, to je nejlepší! Ty jo, hledání min!

L: Tak mi už něco zapni. (překlad: pusť nějaký film)

(Liška mi pouštěla nějaký výživný dokument o jejím rodném lese, najednou se tam objevila nějaká velká dřevěná socha jakéhosi vousatého dědka)
Ä: Jéééé Krakonoš!!!
L: (dotčeně) Voe to je Praděd, to u nás nemůžeš říkat!

(nelíbil se mi hudební podklad výše zmíněného dokumentu a rozhodla jsem se překrýt ho něčím ze své složky z hudbou:D)
L: Já už mám strach že tam pustíš nějaký to svoje Humpus techno! (myslela Hadouken!)

Ä: Petrovy kameny... tam chodíš na procházky, že? O půlnoci...
L: Jo, s mámou... tam lítáme na koštěti.

(Liška mi nohou drbe do židle, aby mě roztočila)
Ä: Netoč mě, bude mi blbě!

(stále ještě sledujeme ten dokument, objeví se fotka jakési věže, prej to byl Praděd:D)
L: Tam jsem taky pracovala!
Ä: Cos tam dělala, Otce Fura?

(mezitím se celá rodina vrátila domů, předtím jsme se stihly lehce přiopít a Liška byla hlasitější než obvykle)
Ä: Prosim tě neřvi moc, oni už jsou nahoře doma...
L: To je jejich problém, přišli v nevhodnou dobu!

Ä nebo L: Já si nemůžu brknout, kdybych si brkla, tak se pobleju:D

(tahle je z dneška... pronesena do absolutního ticha)
Ä: Musíš v autě používat dětskou sedačku?
L: (poté, co mi dostatečně vynadala, že jsem bezcitné hovado:D) ...mám 2 centimetry přes míru!

Ä: Kdyby ses měla rozhodnout nezávisle na tom, v jakých rodinách jsi aupairčila, kde se ti líbilo nejvíc? V Anglii, Německu nebo ve Švédsku?
L: V Německu a Švédsku.
Ä: Ty to bereš určitě podle zážitků s rodinama!
L: Beru, no. Počkej, nech mě přemýšlet.
...
L: Švédsko.
Ä: To dává smysl, v Německu jsem s tebou nebyla JÁ! :DDD

P.S.
Pozdrav z dětského H&M:


P.P.S.
Umřela jsem! Omfg, tohle si pusťte!!! Žádnej Jožin, žádnej Nowy God, žádnej Zac Efron, žádná Ewa... tuhle choreografii MUSÍM nastudovat!

28 March 2008

The Tribe. Again.

V žádném postu jsem zatím nezapomněla zmínit, že jsem nemocná.
Nemocná = nuda = spousta volného času = vymýšlení zvláštních akcí, které nevyžadují mnoho aktivity.

Sepište už někdo tu petici za natočení šesté série The Tribe! A sežeňte mi tam nějakou zásadní roli:D

Jay:


Pride:


a samozřejmě Lex, který vypadá jako deer in the lights a má větší péro za kloboukem (zato já mám daleko dementnější výraz!:D) :


:D

P.S.
Tohle vám připomenu, až mi zase někdo řekne, že si ze sebe neumím udělat srandu...

27 March 2008

Time To Get On Top Of This.

Dnes je tady strašně hezky. O důvod víc, proč zůstat v posteli s termoskou čaje po ruce a doufat, že zítra už třeba nebudu mít v obličeji tu zdravou šedo-zelenou barvu.
Stala se nevídaná věc - víte, jak jsem pořád sháněla Lexí a Pridí péra?:D
Pozn. - schválně jsem vybrala tuhle fotku, kde Pride nemá kostým -- momentálně nosí něco, v čem vypadá jako sněhulák v neoprenu, tak aby jste se mu moc nesmáli...:D
No? No? Tak víte co? Hádejte, co Švédi dělají o Velikonocích?! Zdobí stromy a keře barevným peřím, přesně takovým, jaké jsem potřebovala! Tak jsem to šla hned k Lišce oškubat...

V galerii je pár nových věcí...


Ä: Co budeme dělat o víkendu?
L: Já nevím. Nikam se mi nechce, Jutta je moc akční...
Ä: Hmm... bych to viděla na nějaký lehký shopping a potom movies u mě nebo u tebe.
L: Nebo se můžeme jít projít do lesa.
Ä: *otráveným hlasem* Já nechci do lesa, tam sou klíšťata!

(pointa: v lese je asi půl metru sněhu)

--------------

Vždycky když ke mně do pokoje přijde Liška, musím hned otevírat okno, protože je tam najednou šílený vedro. Stává se vám to s někým taky? A než se někdo zeptá -- fakt to není tím, že by jsme k sobě hořely láskou:D

(L: To ze mě sálá to dobro, ta pozitivní aura!)

26 March 2008

Moving on, choosing life.

Schylovalo se k tomu už hodně dlouho, blog.com mi vyloženě pil krev. A abych Davídkovi nemusela závidět (závist je mimochodem moc ošklivá věc, o tom si povíme někdy příště:) ten oh-so-cute editor, samozřejmě jsem si to musela namířit sem, na blogger (vše od googlu je mi sympatické + systém commentů na bloggeru je mi 1000x sympatičtější než na blog.com - sice nejsou tak blbuvzdorné, ale ty uživatelské ikonky to plně kompenzují!:D). Subdoména "lifespotting" je už od roku 2002 zabraná a opuštěná, majitele se mi nepodařilo zkontaktovat, tak začíná nová éra.

Loyal-To-None. Pečlivě si to přepište v odkazech:)

Dám to tady všechno do pořádku... časem.

Po akčním týdnu, kdy tady byla na návštěvě Hanche, jsem se konečně dostala k tomu, abych začala dohánět všechny resty a polozapomenuté úkoly. Budu se snažit na tom všem pracovat z postele, protože jsem stihla v posledních dnech onemocnět (lol) a čtyřicítky horečky jsem srážela pouze všemožnými prášky. Moje játra a žaludek mě musí milovat. Fuck, moje celý tělo mě musí milovat.
Uff, kde začít... všechny fotky najdete jako vždy tady, všude vypadám jako pěstební dělnice, ale přičítám to té mojí strašlivé nemoci:D Takže - týden s Haničkou byl naprosto famózní, i když jsem si hned ze začátku smrtelně rozbila koleno, protože jsem dement a neumím chodit po sněhu.
Kdybych měla popsat, co všechno jsme stihly napáchat, bylo by to moc dlouhý a nikdo by to nečetl, tak snad jen několik highlights, které mě teď napadnou:

- naučila jsem ji zpívat Jožina z Bažin a Nekecá.
- převzala ode mě terminologii typu "kunda" a "inte kunda"
- zjistily jsme, že Lulanova loď má nejlepší SPZ!
- při výstupu na televizní věž ("kaknästornet") jsme potkaly skupinu sedmi Holanďanů z Maastrichtu, kteří byli vysazeni ve Stockholmu bez peněz, zpátečních letenek, jídla a pití - pouze s kamerou, barevnými ponožkami, holandskou biblí a stylovými cylindry a parukami. Mají 5 dní na to, aby přežili a dostali se zpátky do Holandska - když to zvládnou, budou přijati do jakési obdoby americké "fraternity" (klučičí společenství na univerzitě). Vypadali jako ten gang z Clockwork Orange:D
- Tequila party byla nejvíc -- a ty další taky!
- to sum up... takhle nějak jsem si představovala, že by to mělo vypadat, když mě ve Stockholmu navštíví kamarád/ka.
- německej přízvuk je strašně roztomilej:)

Na závěr se podívejte, jak to vypadá, když Ävchen musí jet výtahem na 150 m vysokou věž: