30 April 2008

nervous and blue.

Několikrát jsem otevřela blogger editor a pak ho zase zavřela. Věděla jsem, že všechno, co bych napsala, by vyznělo jako naštvané depresivní kňourání.
Tak to bude znít jako naštvané depresivní kňourání. No a co?

Od pondělka se se mnou táhne velice špatná nálada spojená s depresí a kladením existenciálních otázek (KDY už konečně bude 22.6.? KAM jsem dala ten iPod? KDE si stáhnout poslední díl Desperate Housewives?). Mohla jsem o sobě s klidem říct, že jsem nešťastná - to je přesně slovo, vystihující můj stav. Johan se ke mně chová přehlíživě, jeho příjem nikotinu se eliminoval na žvýkání Nicorette žvýkaček, tak je někdy dost protivnej - a já si to samozřejmě beru osobně. Klasika - přijde domů, poté, co mu třikrát řeknu "ahoj" a to ve třech jazycích, mě pozdraví, ani se na mě nepodívá a tak nějak... jako bych v té místnosti ani nebyla. Pak nacházím různě po dětských pokojích SVOJE věci, jelikož se haranti evidentně nepoučili z důsledných rodičovských přikázání a stále mi lezou do pokoje v mé nepřítomnosti, hrabou se mi ve věcech a berou, co se jim zachce. Potřebuju dvě základní věci - 1) respekt 2) soukromí -- a když se mi jich nedostává, začínám být nešťastná a vytočená. Teď mě tíží nevyhnutelný rozhovor, kdy budu muset Marii dát ultimátum - buď udělá něco, co by 100% zajistilo, že smradi nebudou chodit do mého pokoje jako do obchodu, nebo chci klíč. Jednoduché. Chci toho tak moc?:/
Poslední dobou se mi taky zdají děsivě reálné sny, a většinou 10 minut po probuzení musím přemýšlet o tom, jestli se to doopravdy stalo, nebo se mi to jen zdálo. Strašné.

Příští týden mi dorazí zásadní import, vlastně hned 2 - první bude jeden exponát z užhorodské pošty a druhý bude úžasný mástrpís od Beatsteaks - Kanonen Auf Spatzen.

Dnes ráno jsem na kuchyňské lince našla od Marie papír, kde bylo popsaných pár úkolů, které bych, "kdybych byla tak hodná", měla udělat v jejich nepřítomnosti. Že by se blýskalo na lepší časy? Odpoledne celá rodina odjíždí do Dalarny a vrátí se až v neděli. Krásné 4 dny strávené opalováním na terase s knížkou v ruce, kilem opalovacího krému a litry Coke Zero? Ale kdeže. Samozřejmě že má v následujících několika dnech pršet. Nicméně - představa odpoledne stráveného s The Tribe na velké obrazovce zní taky lákavě. Dnes večer je tady v Danderydu nějaká mocná party, nevím, jestli je to něco jako "čarodějnice" v ČR, protože v mém rodném regionu se nic takového, pokud vím, nekoná, každopádně budou tam mladí lidi, bude tam oheň a bude tam alkohol a já mám prázdný dům, do kterého se beztrestně můžu nad ránem vpotácet opilá a klidně usnout ve sprše.

28 April 2008

Clarification.

Než mi nějaký anonym napíše, že překlad nesedí k tomu, co postavy doopravdy říkají - ehm, já vím, byl to záměr. Než mi někdo vyčte ten font, který nezobrazuje Č a Ř správně (že Ivoshku?:D), ano, vím o tom, dělala jsem to narychlo a nějaký Č mi bylo ukradený:) Je mi líto, že v titulkách pořádně nejsou háčky a čárky, SubtitleShop nějak odmítal spolupracovat.
Ach... původně to mělo být vtipné!

27 April 2008

prototyp alpské selky:DDD

Mě fakt nikdy ani na sekundu nenapadlo, že emo-krev někdo může brát vážně...:D


Anonymous
said...

uaaah.. hovno emo, dyt si normalni zrzka, prototyp alpsky selky,.. tak co si kurfa furt hrajes na emo.. prijde mi to docela legracni.. a jeste se fotit u kytek a tvarit se u toho jak nazrzla zrzka hehe to mna poserte vsici ne asy navic se zlutou kozenkovou kabelkou - ehh??


ROFL!!!

26 April 2008

videoblog vol. 1

"Got supplies now were in the tribe..."

23 April 2008

N/A... off.

Dočasně zavřeno :(

22 April 2008

You have no idea.

so if you wanna burn yourself remember that I LOVE YOU
and if you wanna cut yourself remember that I LOVE YOU
and if you wanna kill yourself remember that I LOVE YOU
call me up before your dead, we can make some plans instead
send me an IM, i'll be your friend

No jo... ale co když není komu zavolat?
Tyhle písničky by měli zakázat.

Asi neslyším na pravý ucho. To je docela nemilá situace, že? Musím poslouchat mono humpus techno.

Začnu někam na zeď dělat čárky. Za 2 měsíce touhle dobou jedu Pendolinem z Prahy do Olomouce.

P.S.
Máma mi řekla, že se prej ve spánku udusím kuličkou z piercingu. Oj, to bude hardcore.

UPDATE
Jak nesnáším děti (hlavně ty úplně malý, co smrděj mléčnýma blitkama a nedá se s nima rozumně vyjednávat), tak tohle mimino mě opravdu dojalo. Ano, Everly Bear bude zajisté krásný po tatínkovi. Musí... A za 20 let, až mu potáhne na 21 a mně na 41 (ty woe!!!) si ho najdu, ukradnu a bude můj.

20 April 2008

Easy Like Sunday Morning.

Já nějak nemám co říct, tak se aspoň třeba podívejte na fotky a diskutujte o nich... třeba mi řekněte, že jsem hrozně bledá, to mi udělá radost.

po 5ti minutách:
A tak jo, emařit můžu na emo-krev.blogspot.com, tady na to nikdo není zvědavej.

Včera jsme byly ve Stockholmu (ve Stockholmu jsme vlastně pořád), asi 2 hodiny jsme proseděly v naší oblíbené kavárně a při sledování dění v CD shopu naproti nás zaujala dlouhá řada lidí, která se vinula až ven na ulici - po bližším prozkoumání jsme zjistily, že tam má autogramiádu Håkan Helström. Netušily jsme pořádně kdo to je, jen jsme určily, že je to "quite a kunda" - a jak ho teď sjíždím na youtube, docela mě baví... pak jsme našly naprosto famózní obchod. Lištičce se tam však udělalo nevolno, tak jsem ji duchapřítomně odvlekla ven na vzduch. Pak jsem ji vzala na metro a jely jsme domů (s decentní dvouhodinovou zajížďkou do Fruängen). Večer měli domácí asi nějakou hustou party, jelikož cca od 11ti večer nahoře prozpěvovali za doprovodu kytary "Hotel California" (postupem času začal být text neidentifikovatelný)... pořád dokola.

Dnes jsme to vzaly velice easy, ve 12 jsme se vydaly na dobrodružnou cestu Danderydem. Zasedly jsme k moři a dělaly si srandu z kolemjdoucích turistů. Vypily jsme litr mlíka. Polotučnýho. Už asi rok jsem nepila polotučný mlíko a strašně mi chutnalo, protože chutnalo jako opravdický mlíko. Ale to je jedno, Coke Zero je stejně nejlepší, tak co.
Po cestě na bus jsme potkaly hnusnou bradavičnatou ropuchu, Liška se začala rozplývat a já jsem začala ječet a hystericky poskakovat na místě. Paris prostě. Po příchodu na zastávku jsme zjistily, že nám bus jede až za 20 minut. V galerii si můžete prohlédnout výsledek naší dlouhé chvíle. Aspoň teď máme nějakou společnou fotku... a vůbec.Při čekání na bus si k nám přisedl nějaký starý pán, který si chtěl povídat. Nechal nás hádat, kolik mu je let, Liška mu chtěla udělat velkou radost, tak řekla 50, já jsem mu udělala taky radost, protože jsem řekla 65, a on nám pak prozradil, že je mu 83. Jmenoval se Ingvar ("strašně staré jméno, jmenoval se tak bývalý ministr švédského čehosi") a na svůj věk měl velký rozhled. Říkal nám, že byl několikrát v Čechách, dokonce ani neříkal "Československo", mluvil o Praze (které říkal "Praha" a ne "Prague"), Brně a Karlsbadu, ptal se, kolik má Slovensko obyvatel a pak nám zarecitoval ruskou básničku. Jeden z těch starých lidí, co jsou sami a chtějí si povídat. Dokonce jsme to zvládly švédsky a to bez toho, že by nám nerozuměl.

Protože Natálka nemá commenty, vyjádřím se k jejímu poslednímu článku tady. Málem jsem se při čtení rozbrečela, už v autoškole jsem měla problém představit si, že se někdy můžu dostat do podobné situace. Nedokážu si sama sebe představit, jak tahám z auta nějaký zakrvavený polomrtvý lidi, ale když je člověk přímým účastníkem něčeho takového... určitě přemýšlí jinak. Nebo spíš - nepřemýšlí a snaží se pomoct. Nejhorší musí být (a doufám, že se mi to nikdy nestane), když je několik lidí v kritickém stavu, jde o sekundy a vy se musíte rozhodnout, komu pomůžete jako prvnímu. Strašný. A vůbec nejhorší je představa, že si poklidně jedu po nějaké české silnici, nějaký hovado mě smete a lidi jezdí okolo a nechají mě tam klidně umřít.

P.S.
Ten průvodce po NZ, kterého jsem si včera půjčila v danderydské knihovně, je naprosto luxusní - u článku o tom, že se ve Wellingtonu natáčela spousta filmů, byl použit malý obrázek z natáčení The Tribe. Docela mi to zvedlo náladu.

18 April 2008

AIK : Telleborg = 1:0

Sem byla na fotbale.
Sem tam potkala Jakoba Setterberga.
Sme vyhráli.
Sem určitě chytila zápal plic.
Sem sebou mrskla na postel a už se nehodlám zvedat.
Se na to můžu víš co.Vi ser hur solen stiger över Råsunda
Vi ser att hovets is är blank o klar.
O bönderna dom gapar utav fasa
O snutarna dom spejar o dom tar.
Vi ser dom svarta tröjorna i AIK
Vi vet att alla vägar bär oss rätt.

Å vi e AIK
O alltid e vi me er
O alltid ska vi se er ta poäng
Å vi e AIK
O alltid e vi me er
O alltid ska vi se er ta poäng

Ibland så kan de blåsa kalla stormar
Ibland kan himlen vara ganska grå.
Men när de gäller laget som vi älskar
Så skiner solen snart på oss ändå.
Vi hört om stora tider som har svunnit
Vi vet att snart så e de dags igen.

Å vi e AIK
O alltid e vi me er
O alltid ska vi se er ta poäng
Å vi e AIK
O alltid e vi me er
O alltid ska vi se er ta poäng.

Vi följer Gnaget genom livets skedan
Vi minns dom sköna stunder som vi flytt.
O varför sörja tider som passerat
För allt de bästa är de som e nu.
O aldrig ska vi glömma segersången
Den sjunger vi tillsammans om igen.

Å vi e AIK
O alltid e vi me er
O alltid ska vi se er ta poäng
Å vi e AIK
O alltid e vi me er
O alltid ska vi se er ta poäng.

17 April 2008

Not in the mood to talk. Förlåt mig.

- když uděláte něco špatně... dokážete uznat svou chybu?
- stává se vám někdy, že... i když se zdánlivě daří všechno, na co sáhnete, i když se všechno zdá být skvělé - nepřipouštíte si, že by to tak mohlo být a stále čekáte, co špatného se stane? (neumím se vyjadřovat, myslím anglicky a takhle to dopadá, měla jsem na mysli něco jako "you're still waiting for something really bad to happen")
- máte v plánu nastálo žít v České republice?
- spoléháte se jen na sebe, protože si myslíte, že máte vždycky pravdu?
- těšíte se na léto?

--------------

- ja / jo / yes / ja
- ja /jo /yes / ja
- nej / ne / no / nein
- ja / jo / yes / ja
- jag vet inte / nevim / I dunno / isch weess nischt


...BUT WHEN I GO, I'M ON MY OWN. THE PATH I WALK, I WALK ALONE.
I FACE A BITTER WORLD WITH ONLY MEMORIES TO GUIDE ME.

15 April 2008

Niektorých l'udí bolí chrbát:D

Už můžu prozradit, o jaké "práci" jsem to včera psala - všechno totiž vyšlo podle plánu a já jsem to místo dostala... takže jak můžete vidět v novém kalendáři napravo, 28.6. - 18.7. se budu vyskytovat v jihočeské osadě jménem Stádlc a budu tam zvesela konverzovat s mezinárodní sestavou dětiček a vedoucích (ano, Maor byl v minulých letech také přítomen, sice obtloustlý, ale Maor). Přiznávám se dobrovolně - koncept toho tábora mě nadchl (připomíná mi americký přístup v campech) a o tu "práci" mi hodně šlo. Jsem ráda. Zase budu moct beztrestně mluvit anglicky a ještě za to budu placená:D

Dlouho už jsem nepsala nic o The Tribe, že? Tak abyste byli v obraze:
- Víte, jak teď vypadají moji dva největší TT oblíbenci? V commentech čekám feedback na téma "kdo je větší kunda".
Lex - 1...2...3...4 (ta kanadská slečna je jediná vada na kráse:D)
Pride - 1...2...3... (u třetí fotky byl popis "I don't remember this at all" - to by docela vysvětlovalo vzhled přítomných slečen, myslela jsem, že má na víc)
- Pride (Nick Miller - ale budu všem říkat seriálovými jmény, je to jednodušší:D) momentálně shání někoho z Aucklandu, kdo by ho chtěl jako spolubydlícího -- NEMOHL POČKAT DO PŘÍŠTÍHO JARA?:D
- Salene - ta s červenejma vlasama, kterou jsem nikdy neměla ráda, protože blbě čuměla, je teď strašná gay aktivistka (I knew it, I knew it!!!).
- přesně tohle jsem potřebovala! Místo, kde mě budou stejně postižení chápat + budou oceňovat a obdivovat mou kreativitu...
- ZOOT dopadl asi nejhůř:DDD 1...2...3

Dneska tady byl Oskar, to bylo vtipné. Ráno jsem se poloslepá ještě v pyžamu vyhrabala nahoru a našla ho spícího na gauči. Hned dopoledne vyrazil rybařit ("nic jsem nechytil, beru jenom ty nad 10 kg") a když pak odpoledne odjížděl, ptal se Marie, jestli neviděla jakési DVD s návodem, jak chytat nějaký hnusný ryby. Marie dobře ví, jak strašně nesnáším ryby a tak řekla "jo, Evi se na něho teď dívá", přičemž já jsem stála vedle nich a nějak jsem to nepochopila. Chvilka ticha. Marie: "To měl být vtip." Oskar: "To nebylo vtipný." Marie: "Vy jste na to ještě moc mladí":DDD

Kdyby se někdo náhodou pozastavoval nad nadpisem, může za něj můj milý Ivoshek:D Prostě neumím slovensky, no... a vždycky mě fascinujou takový podivný výrazy.

UPDATE:
Teď jsem skypovala s maminkou, kterou jsem dnes poslala do Komerční banky vyzvednout mi kreditku a zařídit nový virtuální účet. Úkony, které jsem po ní požadovala, jsem jí předtím detailně popsala v e-mailu stylem "zeptej se hodného a jistě velmi sympatického pana bankovního poradce", a co udělala? Ona ten e-mail vytiskla a dala mu ho přečíst:DDD
Pak mi tu novou kreditku hned poslala sem do Švédska jako hodná pečlivá maminka, a když jsem jí řekla, že ji do léta nebudu používat, protože tady používám jen svůj švédský účet u SEB banky, tak mi asi 5 minut opakovala "já tě zabiju" :DDD

14 April 2008

3:20 am nezemřeš.

Probudila jsem se z děsivého snu. Displej mobilu ukazoval přesně 3:20. Ačkoliv jsem se snažila sebevíc, znovu usnout se mi nedařilo... oživila jsem tedy laptop a rozhodla se přečíst nové e-maily a podívat se na jednu z mých v poslední době nejoblíbenějších stránek.

Týden začíná krásně - samé dobré zprávy!!!

- dostala jsem to NZ vízum, takže příští jaro udělám pápá a odletím do země úchylného akcentu a The Tribe.
- mám rozjednanou úžasnou a nejlepší brigádu na léto, jakou si jen Ävchen mohla přát. Nechci nic zakřiknout, takže zatím nebudu nic specifikovat, dokud to nebude jisté.

JDU SLAVIT.

Te Whanga-nui-a Tara, here I come!

P.S.
Včera jsem dočetla poslední díl Harryho Pottera a stále si stojím za svým - Harry a jeho kumpáni jsou absolutně nezajímavé, předvídatelné postavy, kdežto Severus Snape je komplikovaná, tajemná a nevyzpytatelná osobnost!

13 April 2008

Chupacabra Saturday.

Tak jsme se rozhodly, že si uděláme piknik. Lulan (Johan) nám řekl, že prý tento víkend má být hezky, tak jsme mu neprozíravě uvěřily. Sešly jsme se s Juttou v Mörby a šly jsme nakoupit piknik food -- a hádejte, koho jsme tam potkaly? Toho mladého klona Pelleho Almqvista, kterého jsme v únoru s Gužu potkaly v metru a na koncertě P!ATD :DDD

Zapomněla jsem zmínit, že už po cestě do Mörby jsem vymyslela novou velice vtipnou mystifikaci, za jejíž veřejné publikování mě Lištička asi umlátí ocasem. My jsme si tak šly a já jsem si jako obvykle dělala srandu z jejich malinkých nožiček (číslo boty cca 35), a pak jsem poznamenala, že v porovnání s nohama má strašně velkou hlavu:DDD Ona to vzala osobně, což mě jen podnítilo k tomu, abych jí při každém procházení dveřma ustaraně varovala "ježiš pozor, ať si neodřeš ouška" a na eskalátorech poděšeně z ničeho nic ječela "pozor na hlavuuu":D
O Liščí hlavě ještě bude v tomto článku řeč.

Venku byla zima (=Lulan nám LHAL:D) a tak jsme se nechtěly z Mörby táhnout až k moři (tam, kde bydlím já), tak jsme se rozhodly najít vhodné místo na piknik na druhé straně Mörby, která se příznačně jmenuje Mörby Skogen (="Mörby les"). Jenže Mörby Skogen vůbec nebyl agro, pořád jsme šly kolemn silnice a pořád jsme nějak žádnej hlubší les nemohly najít... byly jsme unavené, místní důchodci nám nepomohli ("paní, nevíte, kde by se tady dal udělat piknik?" "joo, to nevim (šermák!), ale tady za rohem jsou nějaký stolečky..." "my nepotřebujeme stolečky, máme deku" "jooo, tak tady na druhé straně je takovej plácek, ale tam zas nejsou žádný stolečky") a tak jsme se rozhodly to otočit. Začaly jsem být docela znavené a byla nám samozřejmě děsná zima. A teď pozor, projelo kolem nás Lulanovo auto s povědomou SPZ a ne že by zastavilo!!!
Dohrabaly jsme se k Mörby a chytily bus na Danarövägen, poblíž Liščí nory. Je tam golfové hřiště a za ním... LES! A tak jsme šly do lesa. Zapíchly jsme to na nějaké skalnaté mýtince s mechem, vytáhly jídlo a pití a začaly se cpát. Liščí hlášky na téma sloganu "když je hlad jak má lev" vs. "když je hlad jak na lev" radši přejdu, abych se nemusela rozčilovat:D
Jak jsem již předeslala ve včerjším článku, vznikla spousta videí a fotek, fotky jsou na rajceti a s videi začnu dnes pracovat, tak se máte na co těšit. Většinou jsem nejvíc blbostí dělala samozřejmě já, jednak mě bavilo běhat po lese (zahřála jsem se) a jednak jsem prostě takovej extrémní exhib, no (v tom lese nikdo nebyl). Došlo na ztvárnění Zaca Efrona, pěstební dělnice, Jožina, Chupacabras, vytvoření pár segmentů pro použití v mých pochybných Tribe videích... prostě to byl velmi plodný den.Všichni jste se v bleskofce spletli, diplom nedostane nikdo, jelikož jsem neměla v krvi ani setinu promile, tohle je moje standardní chování:DDD Berte to jako varování pro ty z vás, co mě chtějí v létě poznat osobně, haha.
Mno, z pikniku jsme pak utekly do Liščí nory, před kterou pan Per Anders (náš oblíbený pan domácí od Lištičky) předstíral práci a říkal, že mu máme pomoct.
Vyprovodily jsme Juttu na bus a skutálely se do Čtyřlístkové ulice č. 4 (Marie s Johanem měli jít někam na večeři a já jsem měla babysittovat, což vždycky dělám pouze za společnosti paní Lišky).

Ävchen o alarmu: "Ty woe ti mudlové umí používat zabezpečovací kouzla!"

Sotva jsme u mě v pokoji spustily počítač, vtrhl dovnitř Wille a Ella se stravenkama v ruce, že prej máme jít na pizzu (to je běžný, že když se po mně něco chce, pošlou mi do pokoje dětičky...). Tak jsme se s Liškou přemístily nahoru do kuchyně, aby jsme se zeptaly na detaily - oba host parents se chystali v koupelně, Marie s natáčkama na hlavě nám vysvětlovala co a jak, kde najdeme chipsy a bonbóny, a pak se rozletěly dveře do koupelny a vyšel z nich polonahý Johan zabalený v ručníku, bodře nám pokynul se slovy "hey, ladies" a šel se obléct. Prostě vtipnost, tohle je prosím moje hostitelská rodina. Když se Johan lehce přioblékl, šel si k nám sednout a já jsem se z něj snažila dostat detaily bojového úkolu, jakože "máme tu pizzu sníst tam nebo ji vzít domů?" (Wille chtěl jíst doma, protože měl v TV fotbal a Ella chtěla jíst v pizzerce) a Johan to vyřešil "it's up to you, your problem, do it as you want":DDD Tak jsme se s Liškou zase zasmály...
Nakonec všechno dobře dopadlo, večeři v pizzerce jsme přežili, dětičky se chovali slušně a když jsme se vrátili domů, rodiče už byli pryč.
Tady je ještě jedna vtipná fotka z mobilu - dětičky se dívaly, jak připravujou pizzu:Pamatujete si, jak jsem zmínila tu lištičkovou "velkou hlavu"?:D Po cestě domů měla Ella největší hlášku století - řekla, že prej bydlím v Liščině hlavě nebo co, a pak tu teorii začala dále rozvíjet:DDD
Doma se Wille posadil k TV a posléze přesunul k sobě do pokoje na Playstation, zatímco Ella se mnou a Liškou seděla v kuchyni u stolu a vedla s námi nejvtipnější rozhovor ve švédštině... Kolem osmé šla k Willemu do pokoje a usnula tam... počkala jsem, až zabere pořádně, a přehodila jsem jí do její postele. Wille usnul až kolem jedenácté, ale hlavně že usnul, že jo.
Nechala jsem všude otevřené dveře, abych slyšela ze svého pokoje, kdyby se náhodou někdo probudil a něco potřeboval, a sepsala minulý článek. Kdyby to někoho zajímalo, Marie s Johanem se vrátili až v jednu ráno... ještě že dnes můžu prospat celý den.

12 April 2008

Hej då, bajskorv!

Dneska byl tak náročnej a vyčerpávající den, že vám o něm napíšu až zítra - jsem nehorázně unavená a nemůžu si ještě ani jít lehnout, jelikož moji milí host-parents šli někam kalit a já musím hlídkovat, kdyby dětičky náhodou něco potřebovaly. Chjo, ať už se vrátí, nebo tady usnu:/ Už jsem sjela obě dvě DVD B-Seite (Beatsteaks), k tomu DÄ Unplugged, částečně Killer a VGISVDÄ.
Jsem přecpaná pizzou a je mi z ní solidně blbě (note to myself: už nikdy nechoď s dětičkama do Nora Torg na pizzu).
Těšte se na zítřek, přátelé... mám spoustu materiálu a nebudu váhat ho použít pro další exkluzivní videomasterpieces...
Tady máte malou ochutnávku z dneška (vzniklo asi 20 videí a milion fotek, vyhlašuju bleskofku - tipněte si, kolik jsem měla alkoholu v krvi -- a to ještě zdaleka nevíte, co se děje na těch ostatních videích:D) :

video

10 April 2008

Ka mate kāinga tahi ka ora kāinga rua.


Ano prosím, zde je aktuální paparazzi fotka Ävchen a lehce opelichaného Caleba - Ävchen je na fotce vzadu, má na sobě růžový topík a hrabe se v zelené kabelečce, která krásně ladí se zbytkem outfitu. Caleb má na tričku aktuální stav Ävchenčiny váhy v amerických librách a všem ukazuje, že jsou jedničky.

Well, well... vytáhněte deníčky, oficiální data jsou tady:
22.6. - 20.8. 2008 bude ČR opět nebezpečným místem k žití - vracím se dočasně na místo činu (i když se budu částečně pohybovat i mimo republiku).

Jsem velice rozhozena hnusným line-upem festivalu Rock For People (Offspring? To by byl headliner možná tak před 10 lety...) a dementním termínem konání festivalu Love Planet (Beatsteaks!).
Ale Flogging Molly, Enter Shikari a Kaiser Chiefs na RFP... no možná. Jedete tam někdo? Doufala jsem v něco jako Klaxons, Kooks nebo Hadouken!, ale asi jsem se moc nechala unést a na chvíli jsem zapomněla, jaká země že ten festival hostí (hlavně jsem zapomněla na vkus většiny potenciálních návštěvníků).
Po zkouknutí lineupů německých a rakouských festivalů jsem zaplakala ještě víc. Buď se mi nehodí termín, nelíbí se mi místo konání, nebo jsou vyprodané lístky. Takže mě toto léto bude držet nad vodou pouze výhled na koncert DÄ v Praze? No to snad ne:( Do Schwulheide na Beatsteaks jsem sice pozvaná, ale je to na mě moc pozdě, tou dobou už budu zase skotačit v Danderydu.

Kdyby to někoho zajímalo, včera se stala zásadní věc. Neskutečně jsem se naštvala sama na sebe a z minuty na minutu jsem začala mluvit švédsky. Sice jde většinou o pochybnou Swenglish typu "Kan jag har dina bus card i kväll Johan? Jag måste gå på stan och fråga the people at Telia what's wrong med min SIM kort again", ale i to je neskutečný pokrok.
Taky jsem začala číst 4. díl Harry Pottera (můj nejoblíbenější!) ve švédštině. Solidní bichle, pro začátek:D

Moje posedlost novozélandským akcentem je horší a horší. A začínám se učit maorsky. Vážně. "Tribe" se řekne "Iwi":D

P.S.
Stále ještě mě baví denně pravidenlně cvičit - už jen proto, že to nehorázně vytáčí Lišku, haha.

P.P.S.
Kdyby někoho zajímal můj současný soundtrack k životu - Hail To The Freaks.

08 April 2008

Breaking Free.

Abych byla stále cool a in a v obraze, sleduji průběh soutěže X Factor aspoň na youtube.

Udělejte mi laskavost, pošlete tohle extrémně nesympatické stvoření domů za ohavné prznění jedné z mých nejoblíbenějších písniček a tak vůbec... když ho vidím, mám tendenci mu jednu vrazit, má takovej hrozně zákeřnej výraz. A když už budete u toho, zaplaťte někdo této slečně kurzy angličtiny a zakažte jí vybírat si písničky z filmu High School Musical, dokud se nenaučí anglické texty srozumitelně vyslovovat. Jako sorry, ale konkrétně tuhle písničku bysme s Liškou daly z fleku líp - a jako sehraný duet (Lištička by byla Zac Efron, má na to vlasy):D
Ten text docela znám a musím říct, že jsem jí polovinu nerozuměla nebo jsem nechápala - co chtěla říct třeba tím "but your faking gives me strange" nebo "can you feel the building"? :DDD Navíc je intonačně úplně v lese a byla mi strašně nesympatická v tom rádoby sladěném a megahustém emo oblečku:D Akdyby mi náhodou někdo chtěl vyčíst, že jsem arogantní a hnusná na lidi, co neumí anglicky, tak se ohradím, že si slečna měla vybrat něco českýho, než se takhle veřejně ztrapnit...

Začalo mě bavit vyrábění a editace úchylných a úchylnějších videí, můžete se proto brzy těšit na další skvosty z mé produkce. Kdyby někdo měl nějaký spešl nápad, sem s ním:D

Zítra budou oznámeny kapely, které vystoupí na festivalu Rock For People. Pokud mezi nimi nebudou Beatsteaks, budu nerudná, zlá a podrážděná (ne že by to u mě nebylo normální, ŽE?).
A protože milujete Beatsteaks stejně jako já a pokud náhodou ne, tak vám je dřív nebo později beztak vnutím, tady máte jednu krásnou fotku otce mého nenarozeného dítěte, samotného pana ATW:Jo, abych nezapomněla - tento týden budu najisto vědět, kdy budu v létě v ČR, tak pak začnu bookovat letenky a plánovat přesný program pobytu, už se těším... aneb nudle a pizza bez sýra:DDD
Dnes tady byl jeden rodinný přítel spravit Marii počítač. Bavila jsem se s ním o antivirech a řekla jsem mu, že nejlepší na spyware a adware je podle mě švédský AdAware. Usmál se a řekl: "Já vím, já jsem ho napsal" :D

-----

Ävchen (13:12:44 8/04/2008)
tak jsem udělala lasagne a ty lasagne plator jsou furt trochu tvrdý, nevadí, no:DDD

Lištička (13:13:18 8/04/2008)
já dneska pancakuju

Ävchen (13:13:21 8/04/2008)
pořád tady oxiduje ten spravovač a ta druhá sklepní příšera
nesnáším dělání pancakes

Lištička (13:13:41 8/04/2008)
oj aby ti to nesnědli
já taky ne, ale aspoň se nažerou a nebudou remcat

Ävchen (13:14:06 8/04/2008)
jsem to nechala v troubě, tu se chlapi bojí otevírat, ne?

Lištička (13:14:33 8/04/2008)
aby ses nedivila, hlad je svině a ještě když to voní...
Ävchen (13:14:53 8/04/2008)
tak bych to na ně práskla, velebnosti

07 April 2008

Lex <3 Ävchen

V první řadě bych vás chtěla nasměrovat na další položku, která přibyla do mého impéria - připadali jsme si s Ivoshkem a La_Natalijou nepochopení a vyvržení ze společnosti, tak jsme si založili EMO CREW. Teda vlastně EMO KREV. Máme totiž hroznou potřebu své emo životy ventilovat veřejně, jak je vidět u mě v commentech:DDD

Ale hlavním bodem tohoto postu má být slibované video - tak tedy...
POKUD PRÁVĚ JÍTE NEBO PIJETE, PŘESTAŇTE.
Mohli byste si znečistit monitor či klávesnici.
Půjdu brzo spát a ráno tady chci mít spooooustu commentů a každej, kdo se na to video podívá, mi musí říct svůj názor:DDD Začne diktatura!

This is just the beginning...Tohle je jen takový nutný experiment z mé produkce(musela jsem:D PUSŤTE SI TO!) a slabý odvar toho, co se chystá... počkejte si na večer. Uvidíte, co jste ještě neviděli, uslyšíte, co jste ještě neslyšeli, dozvíte se věci nevídané a neslýchané.

Chtěla jsem to video, o kterém je řeč, dodělat už včera večer, ale to prostě nešlo, bolelo mě břicho od smíchu a z očí mi tekly slzy, takže jsem ani pořádně neviděla na monitor. Whoa!

06 April 2008

Hey Little World!

S Liškou je legrace. Dnes veškeré plány na piknik v přírodě (klíšťata!!!) a podobné zvhrlosti padly, takže jediná fyzická aktivita z mé a Liščiny strany bylo vyhrabání se z postele lehce po dvanácté hodině, přesun do Mörby Centra, nákup proviantu, přesun do Čtyřlístkové ulice číslo 4 (moje bydliště), neplánované seznámení s farmor a farfar (rodiče od Johana, farmor je příííšerná babizna, už jsem ji tady jednou zmiňovala), rozvalení se na židle a sledování filmu Chocolate (jelikož naše obsese Johnnym Deppem má stoupající tendenci).
Zneužila jsem liščí ochoty a vnutila jí několik Tribe-related videí a rozhovorů, a když jsem jí ukazovala poslední známou podobu Caleba (Lex neboli novozélandsky "Lííííx"), najednou jsem se znenadání zastavila a začala si sundávat mikinu. Zjistila jsem totiž, že na té fotce má můj nejoblíbenější Maor tričko s Hendrixem. Okay... a já jsem zrovna dnes měla na sobě tričko S ÚPLNĚ PŘESNĚ TOU SAMOU FOTKOU!!! Znamení! Chápete?! A je mi úplně jedno, že má na sobě ty ohavný brejle a visí na těch dvou obludách, co s ním dělaly rozhovor:D

Soucítím s Natálkou ohledně její potkaní situace a těším se, až pana invalidu poznám osobně:D

A ivoshek má zítra narozeniny, tak mu všichni běžte popřát, ať má radost:D Jo a jde na něho jaro:DDD

A klikejte:P.S.
Chystám něco mega velikýho. Ale asi vás to nepřekvapí, schylovalo se k tomu už delší dobu:D

05 April 2008

Ivoshek + la_natalija = WSNEL XDDD (Welká swětowá nejwětší emo lowe)

Děláte to taky tak, že když začínáte novou životní kapitolu, ostříháte se? Já ano. Spontánně jsem se dnes rozhodla, že si nechám osekat kadeře - no, vlastně jsem nechtěla trhat partu, protože Liška s Juttou se předtím rozhodly udělat to samé:) Přiznám se, že jsem byla docela nervózní, když jsem viděla, jak na zem padají deseticentimetrové prameny, ale... awww. Bonus - v tom kadeřnictví pracoval týpek, co se jmenoval LEX, ale bohužel mě nestříhal:D
No... jelikož se všechno odehrávalo v Kistě (čte se to "Šista" a je to největší švédský shopping mall) jsme ještě nakoupily důležitý věci jako růžový punčocháče, růžový velurový tepláčky a málem i růžový conversy (stále mluvím za sebe), rozhodly se, že zítra uděláme piknik a znavené se rozjely do svých domovů.
Já s Liškou jsme zjistily, že Mörby Station a Mörby Centrum není ta samá zastávka, a musely jsme jít asi 2 km pěšky, v 8 večer - ale jsme ve Švédsku, takže nebyla tma, haha.

04 April 2008

The Tribe Guide For Beginners.

Už jsem s tím vyhrožovala dlouho - a své slovo vždy dodržím, takže tady máte slibovaný článek o The Tribe. Pořád tento seriál zmiňuju a je mi líto, že většina z vás vůbec neví, co to vlastně je za filmařský skvost. Tak jsem se rozhodla trochu popsat děj, zápletky a hlavní postavy, abych vám přiblížila fenomén, který mě 10 let po vzniku své první série fascinoval a naprosto nekriticky dostal. Svým nejbližším se snažím po malých dávkách The Tribe vnutit (youtube <3)

The Tribe... wtf?
Novozélandská TV show (cílová skupina 11 - 17 let, ehm:D) o pěti sériích (každá série má 52 dílů), natáčená v letech 1999 - 2003, vysílaná ve 40 zemích světa (ČR samozřejmě nebyla požehnána). Šestá série se nikdy nenatočila, protože scénář začal být spíš pro dospělé než pro děti. Dodnes je na internetu spousta peticí a fanclubů, které neúnavně usilují o návrat TT na obrazovky. Ve Švédsku je to jeden z nejoblíbenějších pořadů na dětském programu Bobster.
Začátek a zároveň hlavní zápletka - zmutovaný virus zabil všechny dospělé, přežily pouze děti (mladší 18ti let). Všichni se snaží o přežití, vznikají různé "kmeny" (=tribes), do toho se přidávají každodenní problémy, láska, nenávist, svatby, nedostatek jídla, bulimie, alkohol, násilí, zodpovědnost, těhotenství (někteří jedinci... ehm ehm Trudy... porodili už ve 14ti), smrt... Je zajímavé sledovat vývoj jednotlivých postav, každý má určité povahové vlastnosti, ale ne vždy reaguje tak, jak by divák očekával a v průběhu jednotlivých sérií stárne, dospívá a mění se.
Málem bych zapomněla vysvětlit pojem "tribes", čili "kmeny". Děti se po vyhlazení dospělých rozdělí do různých kmenů, které mají různá jména, oblečení, makeup, postoje a hlavně záměry. Některé kmeny se snaží získat nadvládu nad ostatními a jde jim o moc, jiné se prostě jen snaží... přežít.
Nejdůležitější je kmen Mallrats, na který se seriál soustředí. Jsou to ti, kteří se nastěhovali do opuštěného obchodního centra - osazenstvo se v průběhu času milionkrát změní, ale tvrdé jádro tvoří Lex, Bray, Trudy, Amber, Ebony a Salene.
Udělejte mi radost a podívejte se na tohle video, je to takový lehký průřez všemi sériemi, takže vám to nic moc neřekne, ale aspoň si uděláte představu o tom, jak to v The Tribe vypadá:) Abych vás nalákala, jako podklad pod video byla použita písnička Starlight od Muse:D
Who the...?

LEX - arogantní pouliční rváč, šikanuje všechny mladší a slabší a nebojí se použít fyzické síly aby dostal, co chce. Zkoušel to snad na všechny holky v The Tribe, dvakrát se oženil (když byl ženatý, tak samozřejmě manželky podváděl). Poté, co ve 2. sérii ztratil těhotnou manželku Zandru (btw než si ji vzal, tak se ji nejednou pokusil znásilnit:D), se z něj stal alkoholik. Neumí číst ani psát, i když se párkrát pokusil to dodatečně naučit. Je to šovinistické a neskutečně ješitné hovado a je zdaleka nejvtipnější ze všech, proto ho mám nejradši:D Nesnese ženu na vedoucí pozici, jde mu jen o sebe a o svůj profit, ale několikrát ukáže i svou slabou stránku - když už má někoho v oblibě, opravdu mu na něm záleží...

Lex: It was a bad dream. I got caught by a whole pile of Zoot chicks... and then it got a bit better.

Amber: Look up "pregnancy".
[Lex laughs]
Amber: What?
Lex: You don't need a laptop to learn about that. All you need's a lap.


AMBER - cíleně kladná postava, nebaví mě:) Rozená vůdkyně, idealistka, velmi praktická, mateřsky se stará o ostatní, drží Mallrats pohromadě, bohatým bere a chudým dává... *yawn*. Na konci 1. série si všichni mysleli, že zemřela při výbuchu na Eagle Mountain, ale ve 3. sérii se ukáže, že tomu tak nebylo. Pride ji našel, zachránil a dovedl ke svému kmenu (Eco Tribe), který Amber po čase začala sama vést a začala si říkat Eagle, přičemž přísahala, že s Pridem nikdy nic neměla:D Láska jejího života (*yawn*) byl Bray, kterému na konci 3. série porodila syna Braye. Pantáta Bray se ale se svým synem nikdy neviděl, protože ho unesli Technos těsně předtím, než Amber porodila... Po zmizení Braye se dala dohromady s Jayem, se kterým vydržela až do konce 5. série.

Amber: Boys and sticks, it's pathetic.

Ebony: I need a word.
Amber: I have one, knock, it's polite.


BRAY - další cíleně kladná postava, ale o kamarádech jen dobře:D Od začátku plný tajemství, bývalý člen Eco Tribe, miluje přírodu, je spíš samotář, má starost o ostatní... Když se stal jedním z Mallrats, způsobil docela rozruch, protože se o něj slečny doslova porvaly (ale proti Amber neměl nikdo šanci). Nemá se rád s Lexem. Je to bratr Zoota, o kterém ještě bude řeč. Vztahy - Salene, Danni, Amber, syn Bray (viz. článek o Amber). Ve 3. sérii ho unesli Technos, podle mě ho v 5. sérii zabili/vymazali ze systému, podle jiných zdrojů přežil, tak nevím.

Lex: You think if I drink this I'll turn into a monster?
Bray: Too late Lex.


ZOOT - Brayův mladší rebelující bratr, vlastním jménem Martin. Po vypuknutí virusu si začal říkat Zoot, začal hlásat "Power and Chaos" a založil lehce anarchistický kmen Locos, který dlouho šikanoval město. Týral a zabíjel všechny, kdo se mu postavili do cesty. I po jeho smrti (hned na začátku 1. série ho zabil Lex) se ve všech sériích objevují odkazy na Zoota jakožto na ztělesnění nadvlády a zla - sekta The Chosen si ho vybrala jako svého boha a uctívala ho ("Zoot Be Praised"), ve 4. sérii se potom znovu objevil sám Zoot ve formě ducha. Vztahy: Trudy (má s ní dceru Brady), Ebony.


EBONY - jednoslovná charakteristika: BITCH. Když něco chce, jde přes mrtvoly a většinou dosáhne svého. Intrikánka, svině, chladnokrevná a vychytralá mrcha. Jde jí o moc a vládu - a nezastaví se před ničím, aby ji dostala. Navenek krutá a chladná, uvnitř plná nejistoty a strachu. Pamatuju si, že ji ze začátku Mallrats zajali a drželi v kleci, protože nechtěla říct, kdo je a co tam pohledává, Lex ji měl hlídat a místo toho se s ní vyspal:D Vztahy - Zoot, Ram, Jay.

Ebony: I have a scar!
Jay: Oh, come now, Ebony - if you have a scar, everyone will want one.

Ebony: [on Ram, the husband of her two sisters' marriage proposal] You only want to marry me because I'm part of a set?


SALENE - nemám ji ráda, protože strašně BLBĚ ČUMÍ:D Hodně mateřská, stará se o všechny haranty a zvířata, bývalá bulimička... čekala dítě s Ryanem, ale potratila. Jo a Lex se ji jednou pokusil znásilnit:) Taky chodila s Pridem, dokud ho nezabili. Není vtipná, je hysterická, dramatická a trapná. Body jí strhává i to, že v reálu chodila s Calebem (Lex):DDD


Salene: I need a drink.
May: I need a bucket.
Ävchen: Me too.


PRIDE - Pride, Pride, Pride. Býval vůdcem Eco Tribe, Lex mu přezdívá Mr.Pussycat, Tofu-Boy a Hippie Loser. Ostýchavý, rezervovaný a slušný. Nikomu nechce ublížit, žije v harmonii s přírodou (prostě hipík:D). Nejvíc kunda, ačkoliv Liška o něm prohlásila, že má "otylej ksicht". Po zmizení Braye se stane novým hlavním objektem zájmu slečen z Mallrats. V 5. sérii ho zabije jeden z Technos:( Vztahy: May, Salene.

Mega: (about dead Pride) Maybe he's gone off somewhere hugging trees!TAI-SAN - mystická, spirituální, duchovně založená a neustále meditující. Ve 2. sérii si vzala Lexe, ve 4. sérii zmizela (zajali ji Technos). Dokáže být i pěkná svině, díky své znalosti psychologie dokáže výborně manipulovat s lidmi. Přispěla ke svržení diktatury Chosen, když si jejich vůdce (Guardiana) omotala kolem prstu...


Tai-San: Love and hate, two sides of the same coin. One can become another with the flip of a finger.


TRUDY - největší emařka a drama queen:D Ve 14ti letech porodila dítě, které čekala se Zootem, jelikož ale odjakživa jela po Brayovi, pojmenovala to nebohé dítě Brady (Bray+Trudy). Po narození se o Brady odmítla starat, pokusila se spáchat sebevraždu a pořád někde emařila... ale pak se to zlomilo. Když bylo město pod nadvládou sekty The Chosen, kteří uznávali Zoota jako svého boha, z Trudy se stala Supreme Mother (=Matka Představená), protože byla matkou Zootova dítěte (Divine Child, Božské Dítě). Zmatené? Neřešit. Vztahy: Zoot, Jay.

Trudy: Come anywhere near Bray or Brady and I will scratch your eyes out!


RAM - vůdce Technos. Vizionář, génius, úlisný a slizký, po autonehodě paralyzován od pasu dolů, paranoidní, hypochondr (má panický strach z bakterií a všechno kolem něj musí být sterilní), dookáže být chladnokrevný a krutý. Výborný ve všem, co se matematiky, počítačů a techniky týče. Vztahy: Java, Siva, Ebony (jsou to 3 sestry, chodil se všemi zároveň:D).JAY - generál Technos, zodpovědný za jejich zabezpečení a pozemní operace. Věří, že Technos by svoje excelentní znalosti v oblasti techniky mohli použít k vybudování lepšího světa, a proto se někdy hádá s Ramem, jehož vize a plány se od těch Jayových poněkud liší... Má mladšího bratra jménem Ved, který se v seriálu moc neohřál - začal totiž v reálu chodit se svou seriálovou partnerkou Cloe a oba je vyhodili:D Vztahy: Ebony, Trudy, Amber.


Tak, to by bylo jen pár nejzásadnějších postav... snad vás to aspoň trochu bavilo:)
Na závěr mi ještě jednou udělejte radost a věnujte 7 minut 50 sekund těmto bloopers, čili nepovedeným záběrům natáčení, je to vážně vtipné:DCommenty jsou otevřeny jakýmkoliv postřehům a dotazům:D Zvrhle se vyžívám v tom, když můžu někomu vysvětlovat něco ohledně Tribe.

03 April 2008

It's a hard life to live, so live it well - I'll be your friend and not in pretend

Mám dobrou náladu. A taky vlastně ne. Mince má vždy dvě strany, chleba vždy dvě kůrky (vzpomněla jsem si na scénu z filmu "Metráček", Lišáka měl původně hrát můj strejda:)).
People come, people go. Nesmím si to brát osobně.
Tohle mě vždycky rozbrečí. Zaručeně. Nadlouho. Věnováno všem mým lost friends, ať už jsme k sobě ztratili cestu jakkoliv a z jakéhokoliv důvodu. Mrzí mě to.

Where did I go wrong, I lost a friend
Somewhere along in the bitternessVšimla jsem se, že jak se oteplilo, začíná roztávat i moje ledová slupka.

A...

"I relate to everything you are telling me Evi. All of it. I wish there were more girls like you. I get bored with 'normal" people who float with the mass down the river without asking themselves... hang on... what do I really want to do with this life?"

Ale to už je jiná pohádka, jiná vesnice. Kdo by to byl řekl?


photo by: Sára Saudková.

02 April 2008

Here Comes The Rain Again, Falling From The Stars.

Jak už bylo předesláno, včera měla Marie narozeniny.
Švédské narozeniny v praxi znamenají, že kolem 6:30 am mi Johan pošle do pokoje Ellu, aby mě vzbudila s tím, že jdeme zpívat. Tak se obleču, za záda strčím nezabalenou brownies kuchařku (ale nalepila jsem na ni hezkou mašličku:D), kterou jsem koupila Marii, vystoupám s námahou nahoru, kde se pohybuje zbytek rodiny v pyžamu (a po celém horním patře voní káva), nahodím profesionální úsměv, zatímco se šourám do ložnice, kde Marie předstírá spánek. Ostatní zpívali švédské Happy Birthday songs, které jsem se doteď nenaučila, tak jen taktně mlčím a usmívám se:)
Já nevím, mně to přijde hrozně brutální a ponižující, vlézt oslavenci až do postele - já se poránu potřebuju vždycky trochu zkulturnit, než jsem ochotna přijímat audience.
Marie postupně vybalila několik knížek, nějaké luxusní povlečení a pár nových kousků do šatníku, a pak přišel zlatý hřeb - Johan přitáhl velkou plochou krabici o velikosti cca 170 x 60 cm. Ne že by ji Marie na chodbě neviděla už den předtím večer a ne že by si se mnou nepřečetla, že je tam nějaké "mirror":D
Tak na mě z postele spiklenecky mrkla, jakože "aha, to je vono", a začala rozbalovat. Vybalila velké zrcadlo s masivním černým vyřezávaným rámem. S ČERNÝM RÁMEM. Do jejich BÍLÉ ložnice. Zachytila jsem ten výraz zoufalství, který se jí mihl na tváři, ale je to profesionálka, co se jednání s lidmi týče (je to koneckonců její práce), takže začala zlehka.

M: "Jé, zrcadlo, to jsme potřebovali..."
J: "Dáme ho sem, místo toho kulatýho."
M: *lehký problém se zakrytím zděšení* "Um... co na to říkáš ty, Evi?"
Ä: *nevraživý pohled typu neházej na mě ten úkol říct mu, že nemá vkus* "Um... možná je to trochu moc tvrdé."
M: "Kdes ho koupil?"
J: "Ve StockHOME. A jiný barvy tam neměli. Ale můžu ho zajít vrátit..."

Takže tak.
Včera jsem taky pekla ten slibovanej mrkvovej koláč. A povedl se mi, náhodou! Ještě se tady naučím vařit:D Ella mi dokonce uvěřila, že ho upekl zajíc, protože hned musela volat Johanovi a všechno mu po telefonu sdělit:)

Dnes ráno jsem v kuchyni natrefila na nějakou extra bonboniéru, co taky Marie dostala k narozeninám. Chtěla jsem si ukradnout jeden bonbon a... docela zrada. Ti švédští barbaři strkají lékořici už i do čokolády! Ještě pořád cítím tu pachuť.

Zapomněla jsem napsat o jedné události z pondělka - když jsme se s Marií vracely domů z nákupu, bylo skoro 10 pm. Jely jsme kolem Liščího Doupětě a já jsem zrovna Marii vyprávěla, jak jednou v noci k smrti vyděšené Lišce někdo nebo něco klepalo na okno. Marie zastavila a začala mě provokovat k tomu, abych jí šla zaklepat:D

Právě mi psala Jutta, o víkendu jedeme sem. Hááá.

Začínám mít zase OCD (obsesivně - kompulsivní poruchu, nebo jak se to překládá do češtiny), co se MySpace týče.

Jdu si pustit nějaký Humpus Techno™.

Večer sepíšu dlouhej článek o The Tribe, kterej nikoho nebude zajímat, ale mě hrozně bude bavit ho psát.