28 September 2008

I could spend forever in the palm of your hand.

EDIT: Tento koncept je rozepsaný už asi 3 dny.

Všechno je divný, dneska už od rána. Bolí mě hlava, asi mám pořád ještě horečku a prostě... události posledních dnů + to všechno okolo nejde popsat jinak než slovem "divné".

O víkendu jsme zjistily, že se do stockholmského Grand Hotelu zacheckovali naši idolové Zac Efron a Vanessa Hudgens. Samozřejmě jsme se tam musely zajet podívat a zasmát se davům fanynek marně čekajících před hotelem.

Pár fotek z víkendu...

Takhle si lehnu, když mám pro sebe celou double-bed:


Anorektický lev:


Zbytek TADY.

26 September 2008

"Jak někomu může nechutnat lékořice a salmiak?"

Včera jsem to přežila relativně v pohodě - celý den jsem přemýšlela nad finální verzí otázek, které jsem kapele Disco Ensemble chtěla položit, a nebylo to jednoduché - všechno mi připadalo jako novinářské klišé. Ke klubu jsem se vydala se smíšenými pocity, doufala jsem, že ti finští kluci ušatí budou v pohodě a nebudou mě psychicky šikanovat.
Ke klubu Debaser jsem dorazila dřív, než jsem měla, a tak jsem si sedla na nábřeží (ano, byl to TEN Debaser, kde jsme v únoru s Gužu byly na naprosto zásadním koncertě Beatsteaks!).
Pár minut před sedmou jsem sešla ke vchodu do klubu, představila se prvnímu zaměstnanci, který se mi přimotal do cesty, a řekla mu, že mám mít s interview s DE a měla bych být na guestlistu. tam jsem samozřejmě nebyla, tak jsem se odkázala na manažera kapely - ten přiběhl, hrozně se mi omlouval (zapomněl totiž předat guestlist kapely provozovatelům klubu) a rovnou mi představil Mikka (bubeníka) a Lasseho (basáka) s tím, že rozhovor můžeme udělat v tourbusu.
Na tomto místě bych chtěla veřejně politovat všechny kapely, které musí na turné žít v nightlinerech a podobných hrůzách. I když je v těch megabusech všechno, co potřebujete k životu - je tam hrozně málo místa a já jsem chytala solidní klaustrofobní schízy. Posadili jsme se k jednomu ze stolečků a v následujících 15ti minutách jsem se snažila dostat z nich nějaká použitelná moudra. Nebylo to jednoduché, protože ti dva asi nepatří k nejvýmluvnější části kapely... což mělo za výsledek to, že na záznamu ve finále nejvíc kecám já (protože jsem musela to interview trošku táhnout dopředu). 
Kluci byli docela vážní, nicméně milí... tak jsem to zvládla.Do klubu mě pak už pustili bez problémů, dostala jsem razítko na tlapku a šla se usadit na jeden z pohodlných gaučů. Předkapela jménem Lapko nezaujala asi nikoho, klub byl poloprázdný a já jsem pořád doufala, že se ještě před příchodem Disco Ensemble na scénu zaplní... nezaplnil. Když mi Mikko v interview tvrdil, že švédské publikum není zvědavé na finské kapely, myslela jsem, že přehání. Ukázalo se, že měl pravdu, protože to, co se dělo v Debaseru, jsem ještě nikdy nezažila - Disco Ensemble do svého vystoupení dávali vše, před pódiem bylo 5 metrů volného místa a za tou pomyslnou hranicí postávali lidi a s pivem v ruce se pohupovali do rytmu. Bizar!!!
Naživo mě zaujali o dost víc než na desce a asi mají na nějakou dobu zajištěné místo v "top played" mého iPodu. Mimochodem, měla jsem tendence ukrást jejich jednoduchou, ale naprosto úžasnou light show (místy nic pro epileptiky) a nainstalovat si ji do pokoje.

Suma sumárum... bavili mě. 30.9. vystoupí v pražském Lucerna Music Baru a já vám doporučuji - pokud můžete, NENECHTE SI JE UJÍT!

P.S. Tohle mi tady teď hraje pořád dokola:

25 September 2008

Mighty Morphin Power Ävchen.

Davídek mě včera večer přivedl na seriál mého mládí - Mighty Morphin Power Rangers neboli Strážci vesmíru. Taky jste se při hrách hádali, kdo bude růžovej a kdo červenej strážce?:)
Můj oblíbenec tehdy byl modrý strážce Billy, největší nerd a geek... což pravděpodobně mělo dopad na pozdější výběr mých partnerů, ehm. Jediná série, která mě zajímá, je samozřejmě ta úplně první, nejvíc oldschoolová! Asi si budu muset sehnat DVD...


Takže od včerejška tady morfuju a volám sílu megazordu. Moje profily neunikly přemorfování do Power Rangers verze. A hádejte, jak mi teď zvoní telefon.

Stýská se mi po Bojíte se tmy?, Darje, Rugrats a Hey, Arnold. Ještě že existuje youtube...

24 September 2008

I will be your bad luck charm.

Dilema (na nějakou dobu) zmizelo a já doufám, že jsem se rozhodla správně. Nabídka ohledně Švédska stále trvá, takže rozhodně sítě, pokud můžete:)

Zítra mám interview s kapelou Disco Ensemble a dělám pokroky - už nemám pocit, že dostanu záchvat smíchu jen kvůli jejich jménům (pánové se jmenují Mikko Miikka, Jussi a Lasse - ano, jsou to Finové). Přemýšlela jsem, jakou finskou hláškou bych je mohla oslnit, ale můj finský slovník se omezuje jen na slova "kiitos" a "perkele". Research na internetu mě odkázal na tuto stránku, kde jsem si rozšířila obzory - teď můžu chlapce z Disco Ensemble oslnit třeba finskou žádostí o vzorek moči nebo je odrovnat otázkou "co ti to trčí z ucha?".

Výlet do Hamburgu dostává přesné obrysy; jediná věc, co mě trochu mrzí je to, že o 2 dny nestihnu termín vydání nové sólovky pana FU. 

Těším se na:
- Nutellu
- Milku
- Starbucks (předpokládám, že tam mají Starbucks!)
- na to, že konečně uvidím zajímavější část Hamburgu než je interiér letiště, kde jsem už několikrát čekala na přestup
- všechny ty DVD a CD, co si tam musím koupit
- Wayna (při troše štěstí)
- moji budoucí mikinu/tričko St. Pauli
- hromadu knížek a časopisů, co si tam musím sehnat
- němčinu
- stylovou oslavu narozenin (budu slavit sama, nenechte se zmást:) pana vysokého blonďáka, co vidí divočáky na autobáně :D

22 September 2008

Nejlepší příležitosti se člověku vždycky naskytnou, zrovna když je nemůže přijmout.

A tak mi už týden v hlavě rotují rozličné myšlenky a já nevím, jak celou věc vyřešit.

Každopádně, ještě jednou se tady zeptám - neznáte nějakou slečnu (nebo nechtěli byste vy sami), která by ráda vyjela jako au-pair do Švédska, konkrétně Stockholmu? Úplně nejlíp v listopadu/prosinci, jinak v lednu... byla jsem tady rok, rodina je férová, přátelská, v pohodě... kdyby nebyla, utekla bych, věřtemi. Všechno ohledně pobytu/odjezdu/plánování bych vám vysvětlila, naučila, zodpověděla. Tak.
Docela by mi vytrhlo trn z paty, kdybych si za sebe našla náhradu:(

Včera vzniklo několik více či méně bizarních videí, najdete je na mém youtube channelu.
Jeden příklad za všechny:Asi se vykašlu na plurk, kvůli němu se mi přestává chtít blogovat, protože mám pocit, že to tady stejně nikdo nečte.

P.S.
Konečně jsem si udělala trochu pořádek v odkazech - jestli se tam nevidíte, ozvěte se;)

15 September 2008

Say It`s Possible...

Včera večer mi Lulanáš nahnal takový strach, že si to ani nedokážete představit. V 11 večer zaklepal na dveře mého pokoje a sdělil mi, že možná budu celý den sama doma se Signe, Mariinou psychicky nemocnou mámou. Ta paní je paranoidní, schizofrenická a neustále má nějaké halucinace, mluví samozřejmě pouze švédsky a to tak, že jí nerozumím ani slovo. Když volá k nám domů a zvedne to FujElla, slyším pokaždé něco jako "jsem doma s Evou... no, Evou! To je přece naše "barnflicka"... vždyť víš, ta z Čech!" - takže si mě ani pořádně nepamatuje. Pořád prý obviňuje Oskara z toho, že jí krade věci, a má pocit, že ji Lulan chce zabít. No, a s touhle paní jsem měla bejt sama doma, protože včera večer zoufale volala Marii s tím, že si myslí, že umře a že ji prej honí nějací démoni.
Naštěstí k tomu nedošlo, ani nevíte, jak se mi ulevilo!

Jak jste si možná všimli, trošku jsem si tady uklidila - ale brzo si tady zase udělám power and chaos, nebojte se:)

Hláška víkendu:
Jedem autobusem a KeLiška (nová oficiální přezdívka!) uvidí schody, na kterých jsou nějaké velice pochybné koleje pro vozíčkáře a kočárky.

KeLiš: "To by mě zajímalo, jak po těch shodech jezdí vozíčkáři?!"
Ävch: "Rychle!" 

Dobrá zpráva dne:
JAY BRANNAN vystoupí 22.10. ve Stockholmu!
Ano, ten Jay Brannan, kterého vám tady už asi půl roku soustavně vnucuju a nad kterým se dodnes rozplývám, protože vypadá jako fretka. Ten Jay Brannan, který mě donutil nahlas vyslovit zakázanou větu "I wanna be a housewife" (pouze když si zpívám jeho poslední singl:).

12 September 2008

Wir wollen alle mehr oder weniger dasselbe.

Docela se mi mění plány. Vtipně jsem si skřípla jakýsi pochybný nerv v koleni, což mě částečně paralyzovalo na dobu neurčitou. Ne, vůbec mi nevadí, že kvůli tomu nejdu na Moneybrothera:(
O víkendu máme tedy v plánu nedělat nic, případně se odbelhat někam do shopping centra, kde bych si mohla koupit nějaké boty (které by nebyly Conversky).

Když vám sedmiletá holčička něco pochválí, můžete být na sebe pyšní - sedmileté holčičky jsou většinou totiž zákeřné a podlé zrůdy, které vám jako první vpálí do obličeje poznámky typu "tohle ti vůbec nesluší, seš tlustá, vypadáš hrozně". Jedna ze slečen, o které se stará Liš - Kajsa - mi dnes řekla, že mi sluší moje barva vlasů a že se jí líbí moje taška. Takže dilema "mám se obarvit zpátky nahnědo?" je na nějakou dobu vyřešeno. Liš mi dokonace nabídla, že mě klidně bude barvit, kdy budu chtít - jen abych se proboha nerozhodla vrátit se k hnědé. Tak jo:D

Dnešní večer? Film, čokoláda, offline relax. A stejně už teď vím, že skončím u práce, chtě nechtě.

11 September 2008

Guess someone hates my guts.

Včera večer se mi "poštěstilo" a zůstala jsem sama doma s dětičkami na krku, protože Marie s Lulanášem odjeli na nějaké rodičovské schůzky.

Lulanismus #14 - Lulanáš mi volá a prosí mě, abych nachystala jednu termosku s kávou (Švédi... už jsem zmínila, že pijou neskutečné množství silné černé kávy?) a jednu termosku s horkou vodou, protože je potřebujou vzít na ten parent`s meeting a nestíhají. Tak jsem to udělala, on se vrátil domů, chytl se za hlavu a řekl, že místo té horké vody to měl být čaj... tak jsem mu řekla, ať si s sebou vezme sáčkovaný čaj (doma bylo jen posledních pár exemplářů hnusného zeleného čaje s citronovou příchutí, protože čaj v této domácnosti piju jen já a to zásadně sypanej:), a on se na mě koukl stylem "ty jo, holka, kam na ty nápady chodíš, mě by to nenapadlo".

Asi se budu muset začít dívat na podvečerní programy, které vysílá švédský dětský kanál Bobster. Nejdřív tam nějaká partička vystajlovaných puberťáků řešila problémy s láskou - Ella byla znechucena a chtěla to přepnout, ale já jsem ji uplatila jahodovým jogurtem se sladkýma (!) vločkama, a tak mě nechala se koukat. Fríkulínští tínejdžři vymysleli například "zlatá pravidla, jak se nechovat před svým partnerem" - byly mezi nimi perly typu "můj kluk by si neměl prdět do dlaně a tu pak dávat lidem před obličej" a "moje holka by se mě nikdy neměla ptát, na co zrovna myslím". Po skončení tohoto výukového skvostu se na obrazovce objevil můj oblíbený Jakob Setterberg (máme podezření, že bydlí někde tady poblíž, Liš měla nějakou paranoiu, že ho prý viděla projíždět autem:), který chtěl diváky naučit, jak si poskládat poličku z papíru (smysl jsem nepochopila, IKEA poličky jsou snad i levnější než ten papír). Chvilku tam skládal, pak znejistěl, řekl "do prdele, já jsem to zapomněl, já vám to ukážu až po seriálu" a my jsme se tak místo na papírovou poličku musely dívat na jakousi norskou pochybnou slátaninu (samozřejmě se švédskými titulky). Ella se vztekala, že tomu nerozumí, a já jsem se kácela smíchy z mluvené norštiny:)

Zlatý Bobster!

10 September 2008

Es ist Zeit für moralische Reinigung!

Včerejší večer na plurku mě přivedl na výborný a zároveň interaktivní nápad (výborný jako všechny moje nápady!) - do commentů mi navrhněte nějaké patřičně úchylné, ujeté, retro, nechutné, kýčovité nebo dojemné songy & já k nim o víkendu vytvořím video covery, tak jako tehdy s Lunetic (viz. můj youtube channel):D

07 September 2008

We Are The Superlative Conspiracy.

... hlásá motto švédské značky WESC, od které pochází moje úžasná nová sluchátka. Jsme.

- už jste někdy viděli motorovou rakev? My jo... byl to nějaký podivný mini dopravní prostředek, který vypadal jako černá lakovaná rakev, ha.
- dnes jsem Liš přesvědčila k tomu, aby zahodila svou empédraj do koše a koupila si iPod.
- chtěla jsem se připojit k hloučku černochů, kteří se modlili v centru města a neskutečně u toho tančili, ale pak jsem si uvědomila, že s sebou výjimečně nemám foťák - celá akce by tedy byla bezpředmětná.
- Katch zase přišla s jednou dokonalou blbostí, hned jsem si ji taky musela vyzkoušet - moje výsledná mozaika dopadla takto:- jsem workoholic.
- po dnešku už vím, že se nepřipojím k masovému šílenství jménem LUSH, byla jsem tam a vůbec nic mi tam nevonělo... buď to Švédi dělají jinak než všichni ostatní (třeba z blodpuddingu), nebo prostě v kosmetice tu chemii potřebuju:)
- zvláštní, kolik paralel ke svému životu člověk najde v textech jedné jediné kapely.

05 September 2008

Things don`t suck nowadays... they fuck!

Odteď budu nadpisy čerpat pouze z psychoknížky Adama Greena jménem Magazine. Je tak dobrá, smysluplná a kvalitní, že ji nečetli ani členové jeho vlastní kapely.

Bolí mě hlava, jsem nemocná a je mi smutno.

EDIT:
Mám největší záchvat smíchu.
Kdo by neměl, když vedu rozhovor o kosmosluchátkách, síťovce se švestičkama z vlastní zahrádky, klobáskách, carovi, povědomé klíčence, kosmoručičkách, auře v den starém oblečení a pornopaličce :D 

04 September 2008

Dotazník od Katchenky

Už dlouho jsem nepsala o sobě. Už dlouho jsem nenapsala žádný ultrakůl blogískový zápisečíček. Tak jsem se rozhodla ukradnout survey od katchenky:)
Vysvětlení - pravdivé věci jsou zvýrazněné.

Appearance:
- I am 5'4 or shorter.- I think I'm ugly.- I have many scars.-I tan easily.- I wish my hair was a different color.- I have friends who have never seen my natural hair color.- I have a tattoo.- I am self-conscious about my appearance.- I have/I've had braces.- I wear glasses.- I'd get plastic surgery if it were 100% safe, free, scar-free.- I've been told I'm attractive by a complete stranger.- I have had more than 2 piercings.- I have had piercings in places besides my ears.- I have freckles.

Family/Home Life:
- I've sworn at my parents.- I've run away from home.- I've been kicked out of the house.- My biological parents are together.- I have a sibling less than one year old.- I want to have kids someday.- I have children.- I've lost a child.

Embarrassment:
- I've slipped out a "LOL" in a spoken conversation.- Disney movies still make me cry.- I've snorted while laughing. - I've laughed so hard I've cried.- I've glued my hand to something.- I've laughed till some kind of beverage came out of my nose.- I've had my trousers rip in public.

Health:
- I was born with a disease/impairment.- I've had stitches.- I've broken a bone.- I've had my tonsils removed.- I've sat in a doctor's office with a friend.- I've had my wisdom teeth removed.- I've had serious surgery.- I've had chicken pox.

Traveling:
- I've driven over 200 miles in one day.- I've been to North America.- I've been to Niagara Falls.- I've been to Japan.- I've been to Europe.- I've been to Africa.


Experiences:
- I've been lost in my city.- I've seen a shooting star.- I've wished on a shooting star.- I've seen a meteor shower.- I've gone out in public in my pajamas.- I've pushed all the buttons in a lift.- I've been to a casino.- I've been skydiving.- I've gone skinny dipping.- I've played spin the bottle.- I've crashed a car.- I've been skiing.- I've been in a play.- I've met someone in person from the Internet.- I've caught a snowflake on my tongue.- I've seen the Northern Lights.- I've sat on a roof top at night.- I've played chicken.- I've seen the Rocky Horror Picture Show.- I've eaten sushi.- I've been snowboarding

Relationships:
- I'm single.- I'm in a relationship.- I'm available.- I'm engaged.- I'm married.- I've gone on a blind date.- I've been the dumpee more than the dumper.- I have a fear of abandonment.- I've been divorced.- I've had feelings for someone who didn't have them back.- I've told someone I loved them when I didn't.- I've told someone I didn't love them when I did.- I've kept something from a past relationship.

Sexuality:
- I've had a crush on someone of the same gender.- I've kissed a member of the same gender.- I've had sex with someone of the opposite gender.- I've had sex with someone of the same gender.- I've had sex with more than one person at the same time.- I am a cuddler.- I've been kissed in the rain.- I've had sex outdoors.- I've hugged a stranger.- I have kissed a stranger.- I have had sex with a stranger.

Honesty/Crime:
- I've done something I promised someone else I wouldn't.- I've done something I promised myself I wouldn't.- I have lied to my parents about where I am.- I am keeping a secret from the world.- I've cheated while playing a game.- I've cheated on a test.- I've driven through a red light. (or walked, whatever)- I've been suspended from school.- I've witnessed a crime.- I've been in a fist fight.- I've been arrested.- I've shoplifted.

Drugs/Alcohol:
- I've consumed alcohol.- I smoke cigarettes.- I smoke pot.- I regularly drink.- I've taken painkillers when I didn't need them.- I take cough medication when I'm not sick.- I've done hard drugs.- I've been addicted to an illegal substance.- I can't swallow pills.- I can swallow about 5 pills at a time no problem.

Mental health:
- I have been diagnosed with depression.- I shut others out when I'm depressed.- I take anti-depressants.- I have an eating disorder.- I've slept an entire day when I didn't need it.- I've hurt myself on purpose.- I'm addicted to self harm.- I've woken up crying.

Death:
- I'm afraid of dying.- I hate funerals.- I've seen someone dying.- I have attempted suicide.- Someone close to me has attempted suicide.- Someone close to me has committed suicide.

Random:
- I can sing well.- I've stolen a tray from a fast food restaurant.- I open up to others too easily.- I watch the news.- I don't kill bugs.- I hate hearing songs that sacrifice meaning for sake of being able to rhyme.- I fucking swear regularly.- I sing in the shower.- I am a morning person.- I paid for my mobile phone ring tone.- I'm a snob about grammar.- I am a sports fanatic.- I play with my hair.- I have/had "x"s in my screen name.- I love being neat.- I love Spam.- I've copied more than 30 CDs in a day.- I bake well.- My favorite color is either white, yellow, pink, red or blue- I don't know how to shoot a gun.- I am in love with love.- I am guilty of tYpInG lIkE tHiS.- I laugh at my own jokes.- I eat fast food weekly.- I believe in ghosts.- I am online 24/7, even as an away message.- I can't sleep if there is a spider in the room.- I am really ticklish.- I love white chocolate.- I bite my nails.- I play video games.- I'm good at remembering faces.- I'm good at remembering names.- I'm good at remembering dates.
- I have no idea what I want to do for the rest of my life.

03 September 2008

Adam Green @ Debaser Medis, Sthlm

Na (teď už včerejší) koncert Adama Greena jsem šla s tím, že jsem na guestlistu, ale... netušila jsem, jak to nakonec všechno dopadne. Na guestlist jsem se dostala částečně proto, že se znám s lidmi, kteří pro AG pracují, zčásti proto, že jsem ze srandy poslala jedny speciální fotky (stvořila Évička, tímto děkuji:) do jedné soutěže a samozřejmě jsem vyhrála.
Původně jsme do té soutěže šly s mojí stockholmskou kamarádkou Giuliou obě s tím, že když vyhraje jedna, vezme s sebou tu druhou - no, nakonec to dopadlo tak, že jsme vyhrály obě, takže s námi šla Giuliina kámoška a mamka (Liš nemohla, byla doma sama s dětma:/). Všechno proběhlo v pohodě, securiťáci nás našli na guestlistu a pustili dovnitř... první řada byla obsazená "hardcore fanynkama", na které byl veselý pohled - teenage (13 - 16?) pipky v rádoby indie nebo humus hippie oblečení, s nevkusně a neumětelsky podmalovanýma očima. Za nima stály -nekecám - jejich matky!! :D Postavily jsme se doprostřed do řady druhé, měly jsme parádní výhled a pódium bylo hodně nízko... předkapela se jmenovala Marching Band a měly jsme pocit, že byla poskládaná z nějakých odkopnutých vysokoškolských lůzrů (a jednoho MacBooku, na kterém byly samply). Celou dobu jsme se jim smály a jejich vystoupení jsme doslova přetrpěly.
Pak se zatáhla opona, což mě fascinovalo:D Čekání jsme si krátily focením prdelí okolostojících a debatách o velikosti našeho poprsí.
Adam byl přesně takový, jak jsem si ho představovala. MUSEL si v něčem fičet, protože normální člověk by se takhle prostě nepohyboval:) Natočila jsem pár videí, ale na youtube je uploadnu až zítra, nějak se mnou odmítá spolupracovat. Za celé vystoupení rozbil asi 3 mikrofony, párkrát se válel po zemi a když se na naší straně nakláněl mezi publikum, držel se mě za ruku, aby nespadl:) Moje největší vzpomínka - nějaký týpek vylezl na pódium, chvilku tam trapčil, zpíval s Adamem a pak SKOČIL MEZI LIDI, kteří se rozestoupili a on spadl tlamičkou přímo na zem:D Ale asi to přežil.
Vydupaly jsme si Bunnyranch a chtěly jsme se při něm vydrápat na pódium a zatancovat si s Adámkem bunnydance (nebyly bysme samy) - jenže jedna z těch kreténských matek, co stály za svými dceruškami (které se celý koncert ani nehnuly a jen fascinovaně čuměly na AG), před nás natáhla ruku a řekla, že ne, že tam prostě nepolezeme. Tak jsem se naštvala a řekla jí, že není moje matka a nemá mi co zakazovat, ale než jsem se s ní stačila pohádat nebo jí tu hnátu zlomit, písnička skončila:/
Velice mě potěšilo, že Adam měl na sobě to tričko, které vypadá, jak kdyby na něm bylo napsané Ä :D

Po koncertě jsme si šly sednout na bar a domlouvaly se, co dál. Giuliina mamka a kámoška nás mezitím opustily... všimly jsme si, že nějaké holky se dostaly do backstage, a rozhodly jsme se zkusit to taky. Poznala jsem jednoho securiťáka, pracovaly jsme s ním na Where The Action Is, tak jsem si s ním šla pokecat a jen tak mezi řečí jsem se zeptala na ty backstage passy... poslal mě za jedním týpkem z týmu AG, ale mezitím se nás ujala Adámkova tour managerka Ara, která mě poznala - "to jste vy, kdo vyhrál tu soutěž"! Říkala, že doufá, že nás na svůj pas může protáhnout do backstage, a podařilo se... stoupaly jsme po schodech k dressing roomu a když jsme před něj dorazily, musela Ara speciálně zapískat signál, aby přivolala Adama, který se ještě s klávesákem jeho doprovodné kapely schovával za rohem:) Nahrnul se k nám, objal nás na přivítanou, Ara nás představila, a on hned ožil a říkal mi, že se mu strašně líbily ty moje fotky... potěšilo mě, že je viděl, osobně označil za vítězné, detailně si je pamatoval a jeho poznámka, že jsem hrozně roztomilá, mě taky samozřejmě neurazila:)
Ara nás zavedla do společenské místnosti, kde seděli týpci z Adamovy kapely a ty holky, co jsme předtím viděly jít do backstage (ukázalo se, že jsou z jedné švédské kapely:) Všem nás představila a my jsme si sedly a začaly se bavit s ostatními - hrozní týpci, mimochodem, v tom nejlepším slovasmyslu:) Adamovy červené a značně kekelné boty spočívaly pod stolem a jejich majitel si to za chvilku přifrčel za námi - sedl si k nám na gauč a začal nám podsrkovat panáky Jacka a do pusy mi cpát sýr (o kterém Ara prohlásila, že smrdí jako Adamovy ponožky). Povídali jsme si, skvěle se bavili, a ve dvanáct přišli securiťáci s tím, že musíme všichni ven a ptali se, kde máme backstage passy - Adámek prohlásil, že jsem jeho přítelkyně, objal mě a už jsme tam takhle zůstali zaseknutí, haha.Velice kompromitující fotka:D


Kráva securiťácká pořád měla nějaký problém, tak s ní Adamův kytarista šel na chodbu, aby si to s ní vyříkal - a po pěti minutách se vrátil, a byl vážně klid, tak jsme si ho dobírali s tím, co že tam s ní dělal:D V místnosti panovala skvělá atmosféra, dobře jsme se všichni bavili...Chycen při činu, jak krade moje pivo!! :DPo dvou hodinách jsem byla decentně přiopilá, a už jsme fakt všichni museli jít... rozloučili jsme se se všemi navzájem, dlouho jsme se objímali s panem AG a dělali pápá, dostala jsem radu do života "don`t do drugs" a s mojí milou kolegyní jsme se vydaly na poslední metro...

VIP guests, baby!!!


P.S.
Všechny fotky najdete TADY, neupravené a nepřebrané, protože jsem líná.

02 September 2008

The Hives @ Gröna Lund

Ano, report píšu až teď. Protože jsem líná a unavená & využívám každé příležitosti, kdy si můžu jít lehnout a spát.

Ale here we go:
Koncert měl začít v 8 pm, zábavní park park Gröna Lund otevíral v pravé poledne. Tak jsem si řekla, že když tam dorazím kolem druhé hodiny, budu mít spoustu času vyzkoušet si některé atrakce a pak si zajistit místo v první řadě (jen tak pro vysvětlení - The Hives ve Švédsku = první řada nebo místo hooodně vzadu, jinak nepřežijete)... chyba. Když jsem dorazila, první řada už byla obsazena roztodivnou sortou lidí, mezi kterými kupodivu převažovaly emo dětičky. Našla jsem si tedy volné místečko před Niklasovým osamělým mikrofonem, a začalo šestihodinové čekání... s postupem času atmosféra houstla, lidi se začali tlačit dopředu a už dvě hodiny před koncertem jsem byla jako sardinka. Nevím, jestli jsem už někdy popisovala chování švédských fanoušků na koncertech, možná se tedy budu opakovat - chovají se neuvěřitelně sobecky a někdy i agresivně, nikde jinde jsem nic takového nezažila. V Německu, Anglii, Rakousku, Čechách, USA... všude, kde jsem měla možnost navštívit nějaký koncert, byli fanoušci loajální minimálně do té míry, že když někdo spadl na zem, pomohli mu vstát, nebo upozornili securiťáky, že někdo má problém... ve Švédsku se na tohle nehraje. Každý jede sám za sebe a ostatní jsou mu ukradení, což mě mrzí a děsí zároveň.

Podařilo se mi tedy díky ostrům loktům udržet své místo hned u bariéry, ha. The Hives nastoupili ve svých nových bílých oblečcích, strašně jim to slušelo:) Koncert byl super, podařilo se mi dokonce udělat pár solidních fotek (uploadnula jsem tam i ty nepodařené, protože vím, že některé budou zajímat i ty:) a natočit jedno video, kde Mr. Pelle mluví švédsky, abyste věděli, jak je to neuvěřitelně sexy:D

Po koncertě byl ohňostroj (celá akce se konala kvůli oslavám 125 let existence Gröna Lundu) a park se hned po něm zavíral, takže nás začali vyhazovat ven... my jsme ale čekali u východu z backstage na "naše hrdiny" (to zní tak stupidně, že jsem to prostě musela použít!). Nejdřív přišel Chris, byl úplně v pohodě, nejvíc sympaťák, i s tím svým novým porno-knírkem:), potom Vigi a nakonec Pelle, který mě dvakrát švédsky poprosil, abych mu pomohla sundat vršek z lihovky (v druhé ruce cosi držel, tak to nemohl udělat sám) - "kan du tar av korken" znělo v jeho podání naprosto dokonale:D Celý se rozzářil, když jsem mu prozradila své občanství, zeptal se, jak se jmenuju, potřásl si se mnou rukou a rozloučil se... byl hrozně roztomilej:) Na fotkách s Chrisem a Pellem vypadám jako největší lamka, ale co už. Je vidět, že oni narozdíl ode mě po koncertě měli možnost dát si sprchu a podívat se do zrcadla:)