31 December 2008

Silvestrovský blog.

--- průběžně updateováno ---

4:11 - 4:50 pm >>> Aktivně jsem se pustila do výroby chlebíčků a chuťovek, i když tyhle věci sama nejím. V Hypernově dopoledne bylo vybrakováno jako před válkou a sortiment byl bohatý asi jako za komunistů, takže jsem nesehnala třeba červenou papriku, že. Hlavně že mám další ponožky na spaní, tentokrát se sobem a s rolničkama, jeichž zvuk si všichni hned oblíbili *ironie*. Vzorek mých výrobků jsem zanesla dolů prarodičům, dědeček mi na oplátku dal talíř svých chlebíčků a když jsem je uviděla, málem jsem se rozbrečela, protože byly krásné a ty moje hnusné.
4:55 pm >>> Napsala jsem poslední mail tomu, který na 5 měsíců jede pryč. V nejhorší možnou dobu.
5:00 pm >>> Přečetla jsem si Davídkův blog, udělala "awww" a rozhodla se, že si sem taky napíšu svoje novoroční předsevzetí, aby jste mi je potom během roku pomocí odkazů na můj vlastní rok mohli připomínat.
5:02 pm >>> V TV je Krokodýl Dundee, umřu z toho trapností.
5:37 pm >>> Coke Zero + arašídy (nesolené), jdu se na jůtůb dívat na poslední díly Stajlííísty.
7:30 pm >>> Ukradla jsem ze stromečku čokoládovou ozdobu se sobem (jedna z těch riskantních, kdy nevíte, jestli je uvnitř to hnusný sladký bílý nebo to tmavší hnědý) a byla dobrá, v puse mi tak zvláštně praskala a explodovala.
8:05 pm >>> Nechtěně vnímám zvuky po mé pravici - MEJDAN NA VÁCLAVÁKU, ahaha. Ta stará píča Vondráčková má kolem krku nějaký mrtvý zvířátko.
8:09 pm >>> Reklama na obrazovce - "staň se Lexovou holkou", wtf? :D
9:07 pm >>> Stajlííístu vyhrála Johanna, moje oblíbenkyně od začátku té dementní rielidi šou...
9:37 pm >>> Nejmenovaným falešným sviním na sériově odeslaná novoroční přání odepisuju "A ty už jdi taky do prdele" :D
10:35 pm >>> (o koupel a jednu zmuchlanou koláž později) Už mě to nebaví.



> Ävchenčiny/a předsevzetí pro rok 2009 <
* cvičit na kytaru... co nejvíc, adoptovat to jako nový prostředek sebetýrání
* nenechat se zviklat - zůstat u své současné barvy vlasů
* začít jíst normálně
* dotahovat všechno do konce
* stýkat se jen s lidmi, se kterými se stýkat chci
* nezapomenout švédštinu
* hodně číst
* přivlastnit si autentický berlínský akcent :)
* získat sebevědomí za volantem
* nenechat si ublížit... od nikoho a nijak
* vybrat si kariéru
* začít pracovat na kariéře
* pokračovat v budování své současné pseudokariéry
* naučit se pátý cizí jazyk
* co nejvíc cestovat

> anti-bilance roku 2008 <
* nesnáším bilancování, nicméně... tento rok byl v mnohém neuvěřitelný a předčil všechny moje nejdivočejší představy o tom, jak by mohl "skvělý a úspěšný rok" vypadat, ale...
* všechno má svou daň - jak mi doopravdy je & proč mi tak je ví mimo mě jen jeden jedinej člověk na světě, a tak to i zůstane. I like to keep to myself when it comes to real feelings.

Because of Edward Cullen and Jasper Hale, human boys have lost their charm.

... jako kdyby někdy nějaký měli.



Dnes udělám akční live blog z toho, jak letos strávím silvestra - naprosto neakčně, doma, kreativně a smysluplně, možná i úplně bez alkoholu.

29 December 2008

My own personal brand of heroin.

Tak jsem si říkala, že bych zase měla napsat.
Kalendář napravo se mi solidně rozsypal, některé akce zmizely, některé se spontánně přidaly.

Za zmínku rozhodně stojí seance s Ivoshkem a Hanitou v Olomouci, kterou si můžete živě představit prostřednictvím těchto fotek:




Po dnešních nedobrovolných (jsem nemocná!) radovánkách ve víru velkoměsta a turné po místních bankách, pojišťovnách, fotolabech, poštách a různých kancelářích mě začínají napadat další a další věci, které potřebuju zařídit, než odjedu. Některé docela důležité (prášky na dalších pár měsíců ty jo!), některé méně (radši nebudu rozepisovat, abych nebyla za ještě většího primitiva).
Paní na poště na mě byla zlá! Chtěla jsem vytvořit druhopis šekové poukázky (zní to vznešeně, let me explain - přišla mi složenka do vlastních rukou a já jsem si ji jaksi nemohla vyzvednout, protože jsem byla ve Švédsku, tak mi propadla a teď jsem chtěla vydat kopii), načež ona začala lomit rukama, že oni to tam nedělají, že to tisknou v Praze... pak byla najednou děsně milá (když volala do Prahy kolegyni, aby zjistila, jestli ta složenka už nebyla vybraná), jakmile však zavěsila, sepsula mě za to, že jsem si ji nevyzvedla a začala mi rozčileně vypisovat žádost o novou. Poté, co mi oznámila, že mi ten kus papíru přijde nejdřív za měsíc jsem jí sdělila, že za 4 dny opět jedu na dlouhou dobu do zahraničí. Spustila takový monolog, že jsem se málem styděla za to, že si vůbec dovoluji opouštět Českou republiku :) Pak mi řekla, že to teda jako půjde vyřešit velice těžko, že ta poukázka už byla vydaná na moje jméno (NEjde přeposlat na cizí) a na moji adresu (NEjde mi těch pár stovek přeposlat na účet), pak hlasitě povzdechla, vrazila mi do ruky tužku a nechala mě ručně napsat průvodní dopis pražské centrále o tom, že je poníženě prosím o zaslání peněz na účet. Diktovala mi to tak, že jsem si připadala jako při diktátu na základce, a nakonec mě ještě nechala z papíru vymazat poznámky, které tam tužkou napsala máma, když před 2 měsíci asi hodinu obvolávala různé kontakty České pošty a řešila, proč jí tu poukázku nikdo neproplatí, i když má ode mě plnou moc.
Když jsem dílo dokončila, mile mi popřála hezký den... vsadím se, že to byla bývalá učitelka!!!

Dneska jsem (i přesto, že mám stále horečku od tý debilní železný želvy) byla zase v kině na Twilight. Je to se mnou zlé, ano. A chci TOHLE nebo TOHLE.

23 December 2008

Määäärry X-mas!

Tak jsem konečně na 3 dny doma.

Cesta domů:
Musím sem napsat tuhle story (a budu bita!) -- Marie nás ráno vezla na zastávku v Cityterminalen, bus nám měl jet v 7 hodin. Vyskládaly jsme moje 3 megakufry, 2 tašky a Lišenčino zanedbatelné zavazadlo z auta, rozloučily se s Marií a začaly odtahovat věci k busu. Za 5 minut Liš zjistila, že si u Marie v autě nechala tašku se všemi penězi a doklady... bus nám měl jet za 15 minut. Rychle jsem Marii chtěla zavolat, ale vzpomněla jsem si, že má nové číslo, které jsem neměla uložené... a začala jsem se hrabat ve svém plném batohu, abych našla její vizitku. To jsem po chvilce vzdala, zavolala jsem na pevnou domů, zvedl to Lulanáš v kocovině slovem "YESSS?", tak jsem mu vysvětlila situaci, on hned zavolal Marii a ta mi hned volala, že je na cestě... 3 minuty před odjezdem našeho busu jsme ji konečně uviděly, kterak se k nám řítí koridorem s Lišení taškou v ruce. Doteď nechápu, jak to zvládla tak rychle, vzhledem k tomu, že mi do telefonu říkala, že je u Universitetet, což rozhodně není na 10 minut cesty autem... ale zachránila nás.
Jinak cesta - samozřejmě dlouhá, styděly jsme se za svoje české spolucestující jako obvykle...

Malá rada na cesty - když chcete mít respekt před spolucestujícími cigány na linkách Student Agency, vezměte si od hostesky časopis "Zbraně" a celou dobu cesty předstírejte, že si v něm zaujatě čtete. Úspěch zajištěn! A vybrala jsem si tam obranný sprej. V růžovém pouzdře.

P.S.
Já a moje růžové tepláky na trajektu z Dánska do Dojčlandu, nejvíc znavená.
From Cesta domů + s Katchenkou v Olomouci


Plurk sraz:
Konečně jsem naživo poznala ty, se kterými jsem cca od léta na plurku sdílela svůj život. Bylo to převelice milé  a já děkuji všem zúčastněným :)



A důkaz, že už se nebojím Natálije (už to prej není velká Čestra!):


Dnes u mě v Olomouci byla Katchenka a měly jsme nějakej nemravnej zákusek jménem Sokolík & dostala jsem 2 věci, kterou mi VŠICHNI budou závidět! Tu druhou vám zatím neukážu, pro tu musím vymyslet nějaké speciální entré. A prodrbaly jsme celou českou hudební scénu a měly punč s plavoucí jahodou a ananasem, nejvíc pizzu & bylo to fajn.

From Cesta domů + s Katchenkou v Olomouci
From Cesta domů + s Katchenkou v Olomouci
From Cesta domů + s Katchenkou v Olomouci

Stihla jsem udělat důležité věci, jako třeba poslat 2 zásilky do Německa mým nejmilovanějším Germánům, neboli Haničce a tomu pánovi, který za týden na půl roku odjede bůhví kam:(

20 December 2008

Here We Go.

Tak jsem tady.

Moje kytara je krásná.
Měla jsem rohlík.
Vyluhovala jsem se v Natalushi (X-Mas Me).
Nechtělo se mi na sraz, ale už se mi zase chce.
Lišenka (ta čtyřnohá) je vypasená a hodná.
Lišenka (ta čtyřoká) si hodila při odjezdu takovou story, že tomu asi věnuju celý post! :)
Nesnáším Postřižiny, Slavnosti sněženek a podobně.
Od Fujellky jsem dostala hnědého sněhuláka z moduritu, který vypadá jako model hovínka.
Češi jsou burani (nebo aspoň ti, co jezdí na linkách Stockholm - Praha).

Méééé!

16 December 2008

Packing Galore.

...dnes začne.

Jestli vás zajímá, jaká jsem tragédka, vězte, že jsem o víkendu strávila několik hodin polemizováním o tom, jaká bych byla upírka, všechno jsem promýšlela do nejmenších detailů. Ale ještě jsem se nerozhodla, jaká by byla moje super power!
Buď bych rozuměla všem jazykům světa, nebo bych byla schopná manipulovat s lidskými pocity/myšlenkami/vztahy - obojí dělám v menší míře i teď, takže základ by byl:D
Kdyby mi KeLišová před týdnem neposlala odkaz na záznam porodu na jůtůb, třeba bych ještě počítala s možností mít děti - a pak bych je pojmenovala jmény typu Jasper, Arnim, Adam, Elvi (povinně! je to přesmyčka "Evil"!), Lilianna a podobně.

Gužu mi právě zachránila psychické zdraví (... vlastně už nebylo co zachraňovat, ale víte jak:D) a rippnula mi CD Stadtaffe od Petera Foxe (frontman SEEED), a tak můžu začít s vichřicí na last.fm... to CD si pak samozřejmě koupím, jakmile se nožka má dotkne berlínské půdy.
A protože mě máte strašně rádi a líbí se vám hudba, kterou poslouchám (hahahaaaaa), všichni si povinně poslechnete tuhle dokonalost, kterou poslouchám pořád dokola, a pak mi v commentech sdělíte své ctěné dojmy!

13 December 2008

Z plurku:

ivoshek says o hodně lidí tady na plurku bych si ani kolo neopřel.
Ävchen says třeba o mě, viď?
Hanita says no tak o tebe kdyby si nekdo oprel kolo Avchen tak bys mu riditkama prorazila lebku XDDDDDDDDDDDDDDDDD

---

//o vzorcích z LUSH shopů//

Hanita says kdyz jim reknu ze chci kousicek vanishing kremu tak mi to daji jo? kdyby meli kecy tak jim ukazu fotku tvejch upirich zubu a reknu ze cekas venku v aute a ze mas baseballovou palku.

---

Ävchen mag Jasper Cullen. 

ivoshek sagt ježiš vypadá jak jeden umprumák co se mě ptal jestli s ním nepudu na zejtra na oběd že je pečená kachna XDDDDDDDD

---

//ohledně aféry "dítě Ä & I", které jsem se podrobně věnovala o 2 posty zpátky"//

ivoshek sagt MY!
Ävchen sagt ty jo on má i stejnej nástroj jako já :D:D:D
ivoshek sagt a v kalhotech jako já :D:D:D:D:D
finland sagt XDDDDDDDDDDDDDDD
ivoshek sagt jak ho tam ten muž boxuje:D:D  a na nás pak volaj sociálku že ho mlátíme! kdyby se radši učil :D
Ävchen sagt hajzl jeden!! V únoru dostane pohlavek, sekec mazec bude!
ivoshek sagt zaracha bude mít!!!
Ävchen sagt to by byla sranda nakráčet na to interview a vrazit mu
ivoshek a říct: hajzle jeden, doma budeš
Ävchen sagt dokážeš si to představit?
ivoshek JO!! XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ävchen sagt ježiš já tam nemůžu, si na to všechno vzpomenu a začnu se smát:D
ivoshek sagt já du místo tebe XDDDDDDDDDDDD
Ävchen sagt půjdeš se mnou, třeba ho to trkne:D Budeme sedět, držet se za ruce, v očích se nám budou lesknout slzy a budeme nervózní.
ivoshek a říkat něco jako: tak moc nás to mrzí!! ale vážně to jinak nešlo XDDD

11 December 2008

7 daysss !!!

Považuju za naprosto normální, že KeLišovou už týden nutím k tomu, aby mi olizovala perníčky a pomeranče (mluvíme o jídle, devianti!) ve snaze nakazit se střevní chřipkou, zalehnout a svůj poslední týden ve Stockholmu strávit střídavě v posteli a na záchodě, litována všemi... místo toho mám jen monstrózní rýmu, takže necítím co jím - a taky co piju, takže když si naliju nějaký alkohol do čaje, je tam toho většinou víc než obvykle, protože to prostě necítím a neodhadnu.
Nejhorší na tom všem je, že nemůžu fetišisticky očichávat LUSH věci. Ach ne.

Včera se udílely Nobelovy ceny, takže město bylo plné policejních aut - královská rodina vystrčila zadky z Paláce a přesunula se na pár hodin na radnici. A teď budou všechny noviny 2 měsíce řešit, jak krásné měla princezna Victoria šaty a jak to slušelo princi Carl Phillipovi (kunda!). Proto ten stylový obrázek u článku. Välkommen i Sverige, vítejte ve Švédsku.
Aby těch událostí nebylo málo, odpoledne vyhořela červená linka metra (prý sama od sebe, no jasně, to známe, KeLiš mi hned potom volala, takže je jasný, kdo to zapálil :D ) a doprava byla nahrazena autobusy... jezdit centrem Stockholmu je libůstka, takže cesta, která by mi normálně trvala asi 15 minut, mi zabrala skoro hodinu. Yay!
Ačkoliv pršelo, šla jsem si večer s českou výpravou (značně zmatenou, nějak jsme se málem nenašli a nebyla to moje chyba! :) sednout do jedné útulné kavárny na Gamla Stanu na kafe a tam jsem řešila, od koho příští týden na plurk srazu dostanu přes držku. Mám dva horké kandidáty!

A abyste věděli, v neděli máme největší spa-day, budeme si barvit hlavičky senem a dopoledne uděláme nálet na mega LUSH, budeme se cpát nezdravejma věcma, smát se DÄ a bude nám dobře. Tak.

Zejtra je St. Lucia, ta švédská náhrada za Mikuláše. Nadílku nedostanu, zato všude budou pobíhat slečny v bílých rubáších (jako kdyby vylezly z hrobu) s plastovejma svíčkama na hlavě. Třeba mě zase někdo pozve na nějakou akci, kde budou brečet děti!

Včera měl premiéru nový klip FU (to není fak jů!) a já se na něj už nikdy v životě nepodívám (ale vy ho máte povinně za úkol, neb vás zatratím do ohňů kekelných!), protože je tam příliš moc maličkostí a faktorů, které mě nutí brečet. Stejně jako u posledního dílu House MD. 
Jsem nejvíc tragédka, že?

09 December 2008

Jistě vás zajímá, co by vzniklo, kdybych...

... měla dítě s ivoshkem.

Přesně tohle:


:D:D:D



EDIT: On má stejný tetování jako já, na stejném místě! :D




A stejně křivý prst jako ivoshek:D





RODINNÉ FOTO!!!



07 December 2008

Několik ilustračních obrázků.

Na chvíli jsem vážně uvažovala o tom, že tohle někomu koupím k Vánocům:

TEN kejk!!!


Oskar se s náma díval na Twilight. Vpravo můžete vidět kousek Edwarda Cullena, ach.


Tohle jsem našla v jednom časopisu, byl to obrázkový rozbor návštěvníků koncertů. "Je tady jen proto, že se jí líbí zpěvák". Ehm. On mě autor někde potkal?:D


06 December 2008

Dělám hů. Mohutné hů stovkou decibelů.

Pořád píšu o tom, jak za XXX dní jedu domů... a co jako. Počkejte, až to číslo bude jednomístné, to teprve budu nesnesitelná!

Kdo mi k Vánocům věnuje tuhle operaci?


Strašila bych děti. A všechny kamarády bych zkusmo kousala do krku. Tím by se mi vyselektovaly řady kamarádů na ty, co mě mají opravdu rádi (i s upíříma zubama), a já bych byla děsně spokojená:D

Harry Potter má malýho bratwursta, protože hraje famfrpál. A Cedric Diggory = nejvíc.
A nechtějte vědět, o čem se mi poslední noc zdálo! Byla jsem na školním (?) výletě v Berlíně, měli jsme rozchod a někdo rozhlásil, že mám strašně tvrdý/pevný prsa (ten sen byl v němčině, výraz, který hledám, je "fest"), tak mi je chtěli všichni ošahávat, skandální! A byl tam i ****** ****** a ***** ******, což celou situaci dělalo ještě vtipnější.

Centrum Stockholmu je plné stánků s různými podivnými pokrmy, moje aktuální zábava spočívá ve vykřikování hlasitého "EWWWWW" při procházení okolo ghetto stánku s polskými specialitami. 
Jsem prostě tragédka. Juchů!

05 December 2008

St. Lucia

Absolutně chápu Natálushenku a jsem ráda, že jsem dala na její neustálou propagandu a dala šanci kosmetice LUSH.
Teď nerozumím tomu, jak jsem mohla 21 let a 10 měsíců žít bez věcí jako je například Mask Of Magnaminty! V životě jsem neměla po ničem tak úžasně vyčištěnej obličej. A tuhej parfém American Cream je taky nejvíc nejlepší věc. Vidím to tak, že v Německu jedna z mých prvních cest povede do LUSH store, a vykoupím tam snad všechno (teď nemůžu, nemám to jak odtáhnout).

Moje rodina (ta vlastní, v CZ) mě dnes rozbrečela a dojala, po návratu do pokoje (z víru velkoměsta) mě totiž na stole čekala velká obálka z domova, obsahující Mikuláše s čokoládami Milka uvnitř... a vzkaz s obrázkem čerta, ať si prý dávám pozor na čerty, i když ve Švédsku žádné nemáme... no prostě ach:( To je tak strašně milý, když si na vás někdo vzpomene... (tady Mikuláše neslaví).
Zato slaví St. Luciu. Jak jistě víte, Fujella zpívá v kostelním sboru a já jsem jí neprozřetelně slíbila, že se půjdu podívat na jejich závěrečné vystoupení. Všichni oblečení v bílých hábitech, na hlavě korunu z umělých svíček se žárovičkama. V průběhu vystoupení to několik dětí psychicky nedalo, začali řvát a chtěli z pódia... já jsem se samozřejmě královsky bavila a neskrývala své nadšení z brečících dětí. Za to mě stihl boží trest, byla mi tam totiž vnucena jakási šafránová vánočka, kterou jsem teda jako snědla, a bolí mě z ní břicho ještě teď. Beztak byla prokletá a to kafe, co mi donesl Lulanáš, bylo uvařený ze svěcený vody!

04 December 2008

Dělám divné věci.

Na první schůzce se ptám, jestli by dotyčný byl schopen zabít člověka.
A z odpovědí si tvořím názory a vyvozuji důsledky.
Nejvíc láskyplnou větou v mém slovníku je "i ryby bych mu připravovala".
Vzrušuje mě vůně aviváže.

...

To fakt nikdo nepochopí, prostě! Chce se mi jen ležet, koukat na filmy, číst si nebo něco vyrábět. Zase je mi z každýho jídla blbě, tak pro jistotu nejím skoro nic, a podobně skvěle se mám... polovina mojí rodiny je v nemocnici a já jsem 3000 km daleko, další příjemnost... Mladej Pičus mi tady stále otravuje život a ačkoliv se mu s radostí budu smát asi celej život, teď mi téma "nezaměstnaný mamánek žijící u maminky v kanceláři" moc vtipné nepřijde, jelikož mi dotyčný narušuje privátní sféru.

Vzkaz paní domácí, týkající se vánočního úklidu, jsem nejdřív zmuchlala a mrskla do koše, pak jsem ho ale vylovila a nechám si ho jako poselství budoucím generacím. Nebo pro mou berlínskou Gastfamíliji, aby se taky zasmáli. Vánoční úklid jim může v lednu provést Špínka Ukrajinská!
Na obrázku je Edward Cullen, protože je nejlepší. Jsem troska a Twilight mě baví. Dokonce tak, že se dnes večer klidně 10x za sebou podívám na ten nekvalitní záznam z kina, který jsem si ilegálně stáhla.
Všichni okolo mě mají strašnou závislost na všem co nese značku LUSH, a tak se dnes vydávám na lov. S několika naprosto přesnými představami o tom, co chci. A beztak si toho zase odnesu víc, protože jsem zoufale smutná, pesimistická, ustaraná a celej rok jsem byla zlá, tak si musím pro jistotu dávat dárky sama, protože se na mě vykašle jak Ježíšek, tak i Santa, Weihnachtsmann a Tomten.
Bela B. čeká sviště s nějakou slečnou, která jako by vypadla z mých nočních můr. Svět jde evidentně do prdele.

O víkendu budu dělat nevím co, ale minimálně jeden den budou moje plány obsahovat ten sexuální čokoládový kejk, co se prodává v balení pro "6-8 porcí" a my ho vždycky bez problémů sežereme ve dvou.

02 December 2008

01 December 2008

Everlong.

Nalevo je fotka úžasné a nejlepší Amandy Palmer, což je jediná osoba ženského pohlaví, kvůli které bych byla ochotná vzdát se své čistě heterosexuální orientace:D Až budu velká Ävchena, vezmu si ji a budeme bydlet v Bostonu a chodit na kafe k Hanitě (proč mám vždycky tendence napsat "goldenSKANKS"?!:) ) a Brianovi Viglione.

...

18 dní. Z toho 13 pracovních. A jedu domů. Yay?

Jako správná povrchní a sebestředná pipka jsem se objednala ke své nejoblíbenější kosmetičce hned na ten den, kdy se vrátím do CZ - den potom je totiž velkolepý Plurk sraz a tam musím vypadat aspoň trochu tak, jak mě všichni znají z fotek, aby mě náhodou nezavrhli:) Jak to tak vidím, tak tam strávím minimálně půl dne. U tý kosmetičky teda.

Džej se mi včera přiznal, že naše švédský čokolády konzumuje rychlostí 200 g/2 minuty. Pořád mlží ohledně toho, s jakým kaňourem strávil den volna ve S-holmu a já jen doufám, že to nebyl tamten jeden ouchylák ouchylnej:) ...prý si asi odteď začne říkat Butterball. Pupášek prostě:D

Noci jsou teď moje nejoblíbenější části dne, celé je totiž trávím bezesným válením se po posteli, smrkáním, dýcháním pusou, pitím čaje a tak. Vůbec nejsem nachlazená! A taky podle toho pak následující dny vždycky vypadám, že. Aspoň se můžu (nechat) litovat, juchů!

Těším se domů na svou kytaru, na svou fretku (ano, jakmile zmíním Džeje, musím jedním dechem zmínit i Herr Smradupána, podoba se totiž nezapře!), na svou novou vypalovačku (budu se celý Vánoce bavit tím, že budu lajtskrajbovat obrázky na média), na Natálčiny koule, na plurk sraz v Píčpitu, na sex s ivoshkem na hajzlech v Píčpitu (:D:D:D:D:D), na punč na Horním náměstí s Hanitou, na Evu a Vaška, na český ROHLÍKY a CHLEBA, na cukroví, na stromeček, na nervózní balení do Berlína (vlastně ani nemusím vybalovat věci...), na nakupování zásob barvy na vlasy, která je úplně nejlepší a mají ji jen v CZ, na hnusné a závistivé pohledy ex-kamarádů a ex-spolužáků, které VŽDYCKY ve svém rodném miniměstě potkávám... a tak.

KeLiš mě dojala, koupila mi adventní kalendář, abych si mohla loupat čokolády do svého odjezdu. Tak jsem začala tím, že jsem dopředu sežrala čísla 24, 23, 22, 21 a 20, protože ty se nepočítají, to už totiž budu doma.