30 May 2010

Blešáková neděle

Právě jsme se vrátili z nedělního blešáku - a podařilo se nám pěkně zmoknout! Doufala jsem, že si tam pořídím kolo, ale k mání byly jen zarezlé šunty... takže se musím vrátit k projíždění inzerátů na internetu. Kluci si zase užili prohrabávání milionů desek a já jsem vesele poletovala mezi stánky a zkoumala především mističky se směsí cetek, korálků a broží... nakonec jsem ulovila černou kočičáckou brož, už tam sice chybí pár kamínků, ale to bezpochyby spravím :) Taky jsem si koupila anglickou verzi knížky The Devil Wears Prada, film jsem viděla několikrát, ale předlohu jsem ještě nečetla - tak si ji nechám jako takovou oddechovku před spaním. Večerníček.
U jednoho stánku s oblečením stála asi půlmetrová socha srnečka, měla jsem za to, že je to neprodejná dekorace, ale nedalo mi to a řekla jsem si, že se k tomu stánku musím vrátit a zeptat se, jestli náhodou taky není na prodej... no a hádejte co, když jsem tam přišla, byl už samozřejmě pryč. Zklamání dne. Já už jsem si malovala, jak ho přestříkám narůžovo a postavím na čestné místo v bytě! Takže teď beru eBay útokem a to by bylo, abych nějakého srnečka nenašla :D


Objevili jsme úžasné staré kino - je kousek odsud, jmenuje se "Intimes" a tradují se o něm samé dobré zvěsti. Cena vstupného je velmi příznivá, mezi návštěvníky chodí uvaděč s košíkem a prodává nápoje a popcorn jako za starých časů... ach. Musíme se tam podívat - ale nejdřív je třeba zjistit, jestli tam někdy vysílají i v angličtině, německy totiž umím jen já, kluci ne. Myslím, že tam hned tento týden půjdu prozkoumat terén a zkouknout německý film "Boxhagener Platz" - název je mimochodem jméno náměstí, které je hned za rohem od toho kina! Těším se.

29 May 2010

Vstávej semínko holala...


Triko, sukně - H&M, boty odněkud z eBay :), kabelka - Fiorelli, srdíčko - ASOS

X věcí, bez kterých si nedokážu představit den + něco málo navíc.

Tamtadadá!! 

Omlouvám se, že to TAK dlouho trvalo. Měla jsem moc práce, víte (v posledním týdnu jsem viděla The Sisterhood Of Travelling Pants, Paris Je T'aime, Nick And Norah's Infinite Playlist a The Hours). Upřímnost nade vše...

Když jsem se konečně dostala k vytváření řetězovky, došlo mi, že 10 je MOC a rozhodla jsem se trošku uvolnit zadání, nebo pravidla, chcete-li. Udělejte si každý, kolik věcí chcete! Můžou být abstraktní i hmatatelné, nemusí být s fotodokumentací (i když se jistě všichni těšili na hughovu "masturbaci"). Hlavní myšlenkou je umožnit ostatním, aby se o vás dozvěděli třeba něco nového.

Takže, here we go, tady je mých 7 VĚCÍ, BEZ KTERÝCH SI NEDOKÁŽU PŘEDSTAVIT DEN.

1. Moje lodžiová minizahrádka.
Mám ráda kytičky, kytičky nemají rády mě, to já známá pravda. Pamatuju si, jak jsem auparkovala ve Stockholmu a všechny kytičky, které mi domácí dala na starost, i přes mou láskyplnou péči postupně usychaly nebo podléhaly neznámým chorobám... V mojí zahrádečce jsou minimálně 3 druhy chili papriček (víc jich nepřežilo), růže, kterou jsem od Ondry dostala před rokem, když jsem se sem nastěhovala... je napadena neznámou nemocí (ve dvou květináčích, aktuálně po razantním zástřihu), červené gerbery (přežily mou péči a vykvetly!), růžové květy a klíčící semínka ve zlaté labuti, kterou jsem ulovila v sekáči za  krásné 1 Euro.


2., 3., 4., 5. - Moje základní potraviny (+mléko)
Každý, opravdu KAŽDÝ den musím mít minimálně jednu, nejlépe však všechny čtyři tyto posvátné položky - rozinky, mandle, POHANKU, kakao. Myslím, že bych byla schopná vydržet jen na tomto jídle :))

6. Moje nejoblíbenější vůně.
Vím, že jsem to tady už několikrát zmiňovala, ale tohle v mém žebříčku prostě nesmí chybět. Miluju tyhle dvě vůně - Vanilla Spices a Vanilla & Nutmeg od The Body Shop. Nedokážu si představit svůj byt a svoje věci bez jemné vůně vanilky a koření...

7. Kreativní nepořádek
Pokud zrovna nečekám návštěvu (a někdy i tehdy!), nachází se různé části mého bytu ve fázi zaskládání všemožným materiálem, který používám pro své kreativní projekty. Na obrázku můžete videt aktuální stav mého kuchyňského stolečku :)) Jeden roh obýváku je vyhrazen taškám plným látek apod... miluju svůj "systém"!

---------------------------------------------
BONUS pod čarou:
Koukejte, jaký megapásek jsem vysekáčovala za 1,50 Euro :))

24 May 2010

Caipirinha za 3,50.

Včera byl ale akční den. Vypravili jsme se s Ondrou a Rayem na KARNEVAL DER KULTUREN, což je jedna z hustoakcí, oslavujících fakt, že v Berlíně žije na hromádce spousta odlišných národů a kultur. V míru, víceméně. Vzhledem k tomu, že se hlavní události konaly poblíž Hallesches Tor (asi 6 zastávek metra od nás), historicky POPRVÉ mě Ondra donutil, abych v Berlíně jela někam na kole. Mám strašnej strach ze semaforů, aut, chodců a dalších cyklistů, víte. Cestu jsem přežila, karneval byl super (hlavní průvod jsme vynechali, báli jsme se, že tam bude hodně dětí okolo) a objevili jsme spoustu zajímavých věcí (já třeba caipirinhu za 3,50 Euro, k všeobecné radosti). Dalším veleobjevem byl moment, kdy jsme z jedné ze stageí zaslechli známé soundcheckové zaříkávadlo "jedna, dva, tři, čtyři". Při bližším ohledání jsme zjistili, že se tam na vystoupení chystala česká drum'n'bassová ehm... skupina? Le Pneumatiq. Bylo to docela hodně tragické (pneumatiq měli hlavně kolem pasu), ale většině zfetovaných a opilých lidí pod pódiem to evidentně bylo jedno :D
I na pivo v kostele došlo...


Cesta nazpátek pro mě ovšem byla velmi stresující, vzhledem k tomu, že Ondra se nejdřív suverénně vydal úplně na opačnou stranu Berlína a pak mě znervózňoval svou nestabilitou (ještě, že už byl skoro večer a jezdilo málo aut).

15 May 2010

Procházka po Rigaer Str.

Pojďte se mnou na malou procházku po ulici, kde bydlím - na výlet po klidném, ale zároveň divokém a velmi uměleckém místě v srdci Berlína... nikde jinde bych nechtěla bydlet raději než tady. Baví mě, že si na sebe můžu vzít cokoliv a každýmu je to jedno. Ať už mám na sobě pyžamo (vzhledem k tomu, že kamarádi bydlí hned naproti, jsem takhle už nejednou běhala po ulici:), tepláky nebo nějaký vystajlovaný model. Když si uprostřed noci vzpomenu, že bych si dala schawarmu, kebab nebo baklavu, stačí vyjít ven a dostanu, co chci. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu... Asi to pro většinu z vás bude vypadat jako "moc ghetto", ale museli byste zažít tu atmosféru, abyste pochopili.
Ať žije Berlín...


P.S. Fotky jsou tentokrát bohužel jen ajfouní.
P.P.S. To filmové internship mi tedy nakonec nevyšlo... takže jedeme dál, uvidíme, co dalšího se naskytne :)


09 May 2010

Když pračka odstřeďuje, popadají mi z ní všechny laky na nehty.

Svou nezaměstnanost si zatím docela užívám - ale že bych se flákala to se rozhodně říct nedá...
Dala jsem s Rayovou pomocí dohromady luxusně vypadající CV a dokonce jsem i absolvovala svoje první job interview. Kdyby to náhodou vyšlo (dají mi vědět koncem týdne), bude ze mě freelance video game tester, hahaha. Budu kontrolovat a opravovat české překlady ještě nevydaných her a softwaru (= celý den hrát hry a dostávat za to prachy). Je to jen part-time a freelance, ale aspoň něco, že jo... mají parádní office 20 minut pěšky od mého bytu, taky super. S výhledem na řeku Spree.
V úterý mám schůzku s filmařkou Liz Rosenfeld, která hledá asistenta (internship!) pro tvorbu svého nového snímku - pomoc s hledáním lokalit, rekvizit atd. atd., prostě všechno v pre-/postprodukci, odteď do půlky července. Sice to je bez finanční odměny, ale jako zkušenost podle mě k nezaplacení - a aspoň bych měla co dělat :) Dostala bych proplacené MHD a obědy, to taky není k zahození. Ale ještě nic není jisté - uvidíme, co mi k tomu poví, a jestli budou sympatie na obou stranách...
Jink trávím volný čas bookováním podzimního turné The Roads, takže - vážně to není tak, že bych seděla doma v křesle, šoupala nohama a litovala se, že jsem bez práce a budoucnosti.
Měla jsem hroznou chuť na sladký a koupila jsem si tu velkou tureckou zelenou pistáciovo-ořechovou kouli. Co vám budu povídat, sežrala jsem ji celou a teď je mi zle :D

01 May 2010

Prvomájově.

Jelikož jsem línej a nově i nezaměstnanej debil, tak teď sedím osamoceně doma v Berlíně - místo toho, abych se líbala někde pod třešní se svým nejdražším. Poslouchám zvuky venkovních demonstrací a radši jsem navzdory teplému počasí prozíravě pozavírala všechna okna, aby mi sem nějaká dobrá duše nevhodila nějakej ten molotov.

Dneska jsem lehce zahájila jarní úklid (ehm ehm) a rozhodla jsem se dokončit několik mých projektů. Protože jste voyeři, udělala jsem vám malou dokumentaci.

Takhle nějak to u mě vypadá, když začnu být kreativní.

Sušící se prázdné pixly od kafe a sušených švestek. Hodlám je polepit kolážemi a použít je jako zásobníky na mouku, POHANKU, cukr atd.

Inženýři ze Švédského Království asi někde udělali chybu, protože přední strana šuplíku mého IKEA nočního stolku neustále upadávala. Ještě, že jsem si z Čech importovala Chemopren...
Kus polystyrenu + placky, které už nenosím + fotky = koláž do předsíně, čili mého "šatníku".

Moje dva momentálně nejoblíbenější prstýnky - ten "stříbrný" jsem koupila minulý týden ve výprodeji v Claire`s za 1 Euro, miluju ho, protože cinká jako rolničky :) Perličkový je z blešáku, stál mě taky pouhé 1 E.

A nakonec, aby se neřeklo - rozcuchaná a smutná já, ještě k tomu v zrcadle.