30 June 2011

Dear photograph project.

Škoda, že je tam toho tak málo... dnes jsem fascinovaně procházela příspěvky na stránce dearphotograph.com, pořád dokolečka. Lidé z různých míst světa na nich drží v ruce fotografii, kterou roky po jejím pořízení "komponují" na místo, kde byla pořízena. Má to zvláštní kouzlo, ten nápad se mi moc zalíbil. Asi s tím taky začnu!

Such a shame there's only a few of them... today I had to go through all the pictures at dearphotograph.com over and over again. There are pictures of people from all around the world who're holding up an old photograph, trying to "blend it" into the original spot where it was taken. It's truly amazing, I love the idea, wanna try it as well!
(all photos - dearphotograph.com)

Zase bych někam letěla...

Ještě nevím kam a kdy, nicméně cestovací červíček už ve mně hlodá naplno. Bohužel je můj finanční limit stále ještě značně omezen, a tak si nemůžu plnit cestovací sny a touhy naplno a hned.
Nicméně... máte nějaké tipy na zajímavá místa, levné letenky, nakupovací ráje a výborná jídla? Sem s nimi, ráda se nechám inspirovat :)
Moc mě nebaví plesknout sebou na pláž a grilovat se (navíc fakt nemám ráda, když vylezu z moře, voda na mě uschne a já jsem potom "osolená"), jsem spíš prozkoumávací a užitkářský typ.
Uvažovala jsem třeba o Budapešti, kde jsem ještě nebyla a do které mě láká moje maďarská kolegyně...

Dala jsem si předsevzetí konečně si koupit německý bílý špargl chřest, když je teď v sezóně, a nějak dobře ho připravit. Hmmm!

29 June 2011

Not suitable for vegetarians.

Konečně jsme měli možnost vyzkoušet můj dokonalý růžový gril. Pojmenovala jsem ho Pinky, Tanja má ten samý v mentolovém provedení a říká mu Minty:) Skoro do jedenácti hodin jsme s našimi australskými kamarády seděli v parku, povídali si, popíjeli ochucené pivo a užívali si šťavnaté marinované steaky... hmm, takové léto v Berlíně si nechám líbit.

We finally got to try out my amazing pink grill. I named it Pinky, Tanja has the same one in mint and calls it Minty :) We stayed in the park with our Australian friends almost until 11 pm, talked, drank flavored beer and enjoyed juicy pork steaks... hmm, that's how I imagine my summer in Berlin.
dress - H&M, shoes - Monki

Peek-a-boo!

Včera byl hodně hektický den. Efektivně jsem ho zakončila balancováním v okně se srnečkem Bambim, kradením houpaček malým smradům, bořením nohou do písku a zkoušením kýčovitých brýlí. To vše před objektivem talentované Gabby... těšíte se na výsledky?

Yesterday was truly hectic. One of the better parts was the evening I spent balancing in the window with my Bambi deer, stealing swings from little brats, getting my feet dirty in the sand and trying on kitschy sunglasses. All that in front of the lens of my dear talented Gabby... excited to see the results?
(photos for BangBangBerlin)

28 June 2011

Beatsteaks.

Tahle láska je opravdická. Beatsteaks, kapela, kterou jsem viděla live více než mnohokrát... a já si je už za týden užiju na Rock For People! Nemůžu se dočkat. Pokud se tam taky chystáte, pravděpodobně budete svědky mojí hudební extáze a absolutní euforie.

This love is serious. I´ve seen Beatsteaks live more than many times and will enjoy their gig yet again at Rock For People in a week! Can´t wait. In case you´re going too, you might witness my musical ecstasy and complete euphoria.

26 June 2011

To byla teda párty! // What a party!

Původně jsem chtěla napsat o tom, jak jsem včera byla na úžasném farmářském trhu na Kollwitzplatz... ale hodinu po příchodu domů se mi udělalo špatně jako ještě nikdy v životě, načež jsem večer skončila na kapačkách na pohotovosti a strávila jsem sobotní noc nikoliv na plánované party, ale v nemocnici.
Doteď si lámu hlavu nad tím, po čem že mi to bylo (a stále je) zle. Doufám, že to nebyl čerstvý kozí sýr se zahradními bylinkami...
A jaký víkend jste měli vy?

I wanted to write a post about an amazing market at Kollwitzplatz I went to yesterday... but I got terribly sick an hour after getting home and ended up in an ER with an IV in my forearm and spent the night in the hospital, not at a party that we planned to attend. Still recovering :(
I'm still wondering what made me so sick. Hope it wasn't the fresh goat cheese with garden herbs...
And how was your weekend?
P.S. 
Moje drahá Natálije prodává nějaké pěkné věci ze své skříně a láskyplně vyrobené... koukněte se, třeba se vám něco zalíbí! TADY.

24 June 2011

Když prší... // When it's raining...

Rychlostí blesku jsem proletěla obchodní dům, kam jsem se utekla schovat před nečekaným deštěm (naprostá anarchie, tyhle předpovědi počasí!), zběžně jsem prohlédla slevy (v některých obchodech to vypadalo jako ve válečné zóně) a odnesla si aspoň jedno krajkové cosi body.
Mám velkou radost z originálního úchylného dárečku, který jsem nachystala pro Ondru, který je právě na cestě do Berlína - kdybych měla jistotu, že v autobusu není wi-fi (co kdyby nááááhodou pro jednou fungovala?), tak bych se pochlubila svým briskním smyslem pro humor :)

I run through a shopping centre at the speed of lightning (I went there to hide from the unexpected rain - I have to say that the recent weather forecasts have been pure anarchy!), quickly went through the sales (some stores looked like a war zone) and left with one lace something body.
I am really happy about a gift that I prepared for Ondra, who's just on his way to Berlin - I won't share it with you just now, how I can I be sure that the wi-fi on the bus isn't working this time (although it never does...)?
body - H&M, birdie hair clip - H&M showroom

Mlsání // Snacks

Mám různé mlsací fáze a období, kdy si vystačím jen s jedním druhem pochutin. Co mlsáte vy? Inspirujte mě :) Momentálně u mě vede:

I always go through strange food phases, and there are times when I can only live on one certain kind of snacks. What do you like to snack on? Inspire me :) For me, right now it´s:

23 June 2011

Cherries & Vampire Diaries

Jó, třešně zrály... strašně ráda bych ještě jednou v životě zažila ten opojný pocit při trhání třešní přímo ze stromu a nevolnosti, následující po přecpání se jimi... bohužel netuším, za se mi to ještě někdy poštěstí. Kupované třešně nejsou ono - nasypání do pytlíku v supermarketu nikdy nenahradí staré dobré lezení po stromech.
Protože jsem včera s velkou pompou dokončila jeden překladatelský projekt, udělám si dnes radost Ben and Jerry´s zmrzlinou, zabarikáduju se (ať si venku hřímá jak chce!) s Vampire Diaries (moje nejnovější guilty pleasure) a velkou konvicí bylinkového čaje s medem. That´s punkrock!

Prohlédněte a přečtěte si můj street style článek na ELLE.cz, zajímaly by mě vaše názory :)
I would love to experience the special feeling that you can only get from picking cherries right off the trees (and the sickness after getting stuffed with them)... But I don´t know whether I´ll ever be so lucky again. Buying cherries is just not the same... putting them in a plastic bag in a supermarket will never be the same as climbing on trees to pick them yourself.
Because I finally finished one huge translation yesterday, today I´ll pamper myself with Ben and Jerry´s ice cream, I´ll close the doors and windows (I won´t mind the storms outside!) and watch Vampire Diaries (my latest guilty pleasure) with a huge teapot full of herbal tea with honey. That´s punkrock!


Check out my street style article on ELLE.cz, I´d love to read your feedback :)

21 June 2011

Lena Hoschek online

Stránka, kterou teď mám otevřenou skoro permanentně. Kochám se krásnými a perfektně ušitými šaty přesně dle mého gusta, sním o pusinkových plavkách a širokých sukních a spodničkách... a pak si vždycky vzpomenu na stav konta a nechám si (zatím) zajít chuť. Jistě mě budete proklínat za to, že jsem vám tu stránku ukázala... Pokud jste připraveni na řádnou dávku textilní krásy, podívejte se na nová díla Leny Hoschek.

A website that´s been permanently open on my computer for the past days. I love looking at all the beautiful and perfectly tailored dresses in my style, daydreaming of kissy-lipped swimsuit and wide skirts with petticoats... And then I remember my account balance and have to resist the temptation (just for now). You will hate me for showing you this website... Are you ready for a big portion of textile beauty? Check out Lena Hoschek´s newest creations.

Versace for H&M + flowers everywhere...

Donesla se ke mně zpráva, že se Versace letos na podzim spojí s H&M... k dostání tak bude limitovaná kolekce, stejně jako tomu bylo minulý rok při spolupráci s Lanvin. Značka Versace je u mě spojená s dlouhými róbami a hlavně obludnou postavou Donatelly Versace, jsem zvědavá, co ve spolupráci s H&M vyprodukují - v tom nejlepším slovasmyslu, samozřejmě.
Protože poslední dny za moc nestojí, udělala jsem si aspoň maličkou radost a zaplnila byt novými kytičkami... kytky, ať už řezané nebo živé, mi vždycky dokážou zvednout náladu. Bílý džbánek IKEA mi prodavač musel sundávat s pomocí žebříku z nevyšší poličky (takže je o ně asi mela) a bílá labuť je nový přírůstek do mojí sbírky kýčů - z blešáku za 1 EUR...

I just found out that Versace is going to collaborate with H&M this fall... there will be a limited collection, just like last year with Lanvin. For me, Versace is all about long dresses and the ugly creep Donatella Versace - I am excited to see what they'll come up with for H&M. Excited in a good way, of course.
My life has been quite miserable in the past days, so I'm trying to brighten up my flat with new flowers... flowers, cut and planted, cheer me up everytime. The shop assistant at IKEA had to reach me the white vase from the very top shelf (I think they're selling like crazy) and the white swan is the newest addition to my kitsch collection - got it at a flea market for 1 EUR.

19 June 2011

To bude jízda // That's gonna be a wild ride

Dvouřadé brusle jsem vždycky strašně potřebovala. Mám slabost pro roller skate diskošky, roller derby (od té doby, jsem viděla film Whip It) a retro úchylno. 20 EUR sice není úplně ideální blešáková cena (a to jsem to ještě usmlouvala z 30 EUR!), ale... v takovém stavu? Barvě? V mojí velikosti? Musela bych si nafackovat, kdybych je tam nechala.

I've always needed roller skates like these. I have a soft spot for roller skate discos, roller derby (since I saw Whip It) and obscure retro stuff. 20 EUR may not seem like an ideal flea market price (and I bargained it down from 30 EUR!), but... in this condition? Color? In my size? I would have to slap myself for leaving them there.
*dancing*

18 June 2011

Perfection in Berlin... one last time!

Protože je úžasná. Nakupování čerstvých jahod již nikdy nebude jako dřív. Jdu vyměnit objektiv, oprášit diktafon a zahájit veleakční víkend.


Because she's amazing. Buying fresh strawberries will never be the same again. Gonna change a lens, brush off my dictaphone and start an über-action weekend.
Tuhle fotku potřebuju na zdi... // I need this one on my wall.
Everything H&M except for my Baťa shoes and Evička's straw bag from a flea market.

15 June 2011

Berlin Weekend with Eee pt. II.

Evička mi úplně ukradla spotlight svými fotkami, tak je mi skoro až stydno publikovat ten nedokonalý zbytek z mého aparátu. Nicméně, pro archivační účely...
Zahájení víkendu bylo vskutku stylové - dostala jsem retro české pochutiny, které mi udělaly velkou radost (Alpa není pochutina:D)!

Evička completely stole my spotlight with her amazing pictures, I am almost too ashamed to publish the photos from my camera. Nevertheless, for the sake of archiving my memories...
The beginning of the weekend was stylish indeed - I got some retro Czech sweets, which made me really happy (as always when getting something yummy, haha).
Co si vezmu na sebe? // What should I wear?
Na Alexanderplatzu jsme objevili Český pivní festival, kde byly zastoupeny samé neznámé nebo hnusné značky, které by Čech dobrovolně nepil... 
We found a Czech Beer Festival at Alexanderplatz - there were only stands with unknown or disgusting kinds of beer no Czech would drink voluntarily...
Chtěly jsme si odnést aspoň jeden ze starých šicích strojů v jedné výloze na Friedrichstraße (těch strojů tam byly stovky!).
We really wanted at least one of the old sewing machines that were decorating one shopping window at Friedrichstaße (there were hundreds of those!).
Návštěva polozavřeného Tachelesu mě rozesmutnila a přivedla do melancholické nálady.
Visiting half-closed Tacheles made me feel sad and melancholic.
Dáma se zvrhlým hot dogem. // The lady and the kinky hot dog.
Miluju ozdobená okna! // I love decorated windows!
Karneval der Kulturen - kelímek s nejlepší věcí (jahody s tvarohem).
Karneval der Kulturen and the best thing (strawberries with creamy curd).
Boj s počasím jde lépe ve zlatých gumácích. // Fighting the weather is easy in my golden boots.
I LOVE YOU DUDE.
Typický berlínský kulinářský zážitek. // A typical culinary experience in Berlin.
We're both wearing H&M, Eva's jacket and straw bag are from a second hand shop/flea market. Oh, and my ballerinas come from Baťa, the golden boots are Vivienne Westwood.

13 June 2011

Krása nesmírná. // Endless beauty.

Právě jsem se dostala domů z rychlého výletu do Prahy... první, co jsem po otevření prohlížeče spatřila, byly úžasné fotky od jednoho z nejtalentovanějších lidí, co znám - Evičky. Strávily jsme spolu dokonalý víkend, o kterém se rozepíšu příště, teď si zasloužím spánek... zatím se namlsejte úžasných snímků z její produkce, které během víkendu v Berlíně stihla vytvořit.

I just got back from a quick trip to Prague - the first thing I saw when I opened my internet browser was an album with amazing photos by one of the most talented people I know - Evička. We spent a perfect weekend together, I will write more about it next time, I really need to get some sleep now... until then, enjoy these beautiful pictures that she managed to shoot while in Berlin.
We're both wearing H&M (vielen Dank an den Showroom).