28 August 2011

23 August 2011

Boys, boys, boys vol. I

Kvůli berlínským volbám na mě vyštajlovaní pánové s rozličnými předvolebními hesly koukají z každýho sloupu, ale já si prostě nejsem schopna vybrat (ačkoliv mi volební lístek také přistál ve schránce).
Every day I pass numerous pictures of suited-up men with various pre-election mottos, yet I just can't seem to choose one (even though I also received an election ticket in the mail).

Můj ideální kandidát do politiky by měl být takový, abych se s ním mohla ztotožnit.
My ideal candidate for a politician would be someone that I could personify myself with.
Měl by mít blízko k životu běžných občanů našeho města.
He should understand the everyday lives of common citizens of our city.
Nosit boží obuv s nízkým chlupem.
Wear cool shoes made of short fur.
A mít nacvičený profi plakátový úsměv.
And have a well-trained poster smile.
I VOTE FOR ONDŘEJ!!!
(suit & tie - H&M, shoes - Lloyd)

21 August 2011

Only in Berlin...

16 August 2011

Eat, work, live.

Asi jste si sami odvodili, že jsem v jednom kole, že jo? Vypadá to, že se konečně do Berlína vrací léto, tak se ho snažím trochu přilákat denní dávkou zmrzliny... jaká je vaše nejoblíbenější?

As you might have guessed, I´ve been super busy lately. Seems like the summer is finally coming back to Berlin, let´s lure it with a daily dosis of good ice cream! What´s your favorite flavor?
Brzy budu zpátky v plné polní.  

Be back soon, awesome as ever.

12 August 2011

P.S. I made this!

Jsem na sebe pyšná. Jen musím sehnat menší polštář, tenhle je moc veliký a povlak na něm vypadá maličko deformovaně.
Proud of myself. I only need to get a smaller pillow, this one is too big and makes the pillow case look weird-shaped.

09 August 2011

My head's burning, fetch the engine.

Běhám ze schůzky na schůzku, překládám jako divá, organizuju a reorganizuju, potvrzuju a ruším, a při tom všem myslím na rýžová pole, hiraganu a kapsulové hotely.
Včera jsem pekla koláč, dobrá polovina ho skončila na spodním topném tělese trouby, jelikož jsem zapomněla, že mám malou nádobu na pečení a musím tak počítat s polovičním množstvím všeho. Příště budu vědět.

Running from one meeting to another, translating like crazy, organizing and rescheduling, confirming and canceling... thinking of rice fields, hiragana and capsule hotels while doing it.
I baked a cake yesterday. Half of the batter ended up at the bottom of the oven, because I forgot that I need to take only a half of everything. Well, next time I'll know better.
(shirt - H&M, skirt - H&M, shoes - Vagabond)

08 August 2011

Noví bojovníci za krásné vlasy od L´Occitane

A když už mám nově nabarvené vlasy, musím se o ně taky patřičně starat, že ano. Ráda bych vám představila silnou dvojku od L´Occitane, která mi pomáhá udržovat vlasy lesklé a zdravé.
Mám silné, hrubé a nepoddajné koňské žíně vlasy se sklony k vysoušení, takže si do nich neustále musím něco patlat, abych nevypadala jako s vysušenou slámou na hlavě. Proto jsem se moc těšila, až budu moci vyzkoušet ochranné sérum s 5 esenciálními oleji a výtažkem z jahod. No nezní to jako dobrota? :) Sérum je určené k ochraně vlasů před teplem z fénování a žehlení, ale jelikož ani jednu z těchto úprav neprovádím, využívám další vlastnosti tohoto séra - uhlazování a vyživování vlasů. Každé ráno si malé množství (asi jako lískový oříšek) nanesu do konečků (to je moje krizová zóna) a trošku do délek, vlasy jsou potom lekslé, hebké a konečky nejsou zacuchané.
Druhým bojovníkem za krásu vlasů je maska na citlivou pokožku hlavy se s koncentrovanými esenciálními oleji a zklidňujícími výtažky. Taky se vám občas stává, že cítíte nepříjemný pocit napětí nebo svědění na pokožce hlavy - obzvlášť po barvení? Vím, že na to někteří lidé trpí každodenně, mně se to naštěstí stává málokdy, ale o to víc mě to vždy rozčiluje :) Stačí nanést trošku na pokožku hlavy, promasírovat... aaa... užít si dokonalý chladivý efekt. Úleva okamžitá, zaručuji. Posléze nezapomeňte smýt! Sama jsem se divila, jak moc příjemná a chladivá tato maska je - doporučuji vyzkoušet!
Obě novinky zakoupíte od dnešního dne v prodejnách L´Occitane. Když už se tam vydáte, nezapomeňte očichat i levandulovou kolínskou, kterou teď používám skoro pořád :)

07 August 2011

What's new, baby girl?

No hádejte, co je novýho.
Well guess what.
Byli jsme se podívat na pivním festivalu, který se každoročně pořádá asi 200 metrů od našeho bytu, a stihli jsme vystoupení bavorské kapely v kožených kalhotách. Z pódia na mě zkoušeli nějaké litanie, ale já se nedala. Zpěvák mi při společném focení šeptal do ouška švajnerajen a já nic. Já hloupá, taková partie! :D
We wanted to check out the Beer festival located about 200 metres from our place, and were just in time for a show of a magnificent Bavarian band in leather pants. They were trying to charm me from the stage, but I stayed aloof and kept my cool. The singer whispered nasty things into my ear when the picture below was being taken... And I still didn't react. What a pity, we'd make a great couple, haha!
Vyzkoušela jsem africké kokosové pivo, které vůbe nechutnalo jako pivo (=super), Ondřej našel ztracené dvojče (viz foto dole), koupil si koňskou klobásu a proto nedostane políbení, dokud si nevyčistí zuby.
I tried some African coconut beer which didn't taste like beer at all (=good), Ondrej found his lost twin (see below), bought a horse sausage and therefore won't be kissed until he brushes his teeth.
(pants, blouse, shoes - H&M showroom)

06 August 2011

*crafty intermezzo*

Jestli se mi tento sen někdy splní, budu dny ve své pracovně trávit třeba takto... Tohle je zatím mezifáze, co z těchto krasavců asi vyrobím? :)

If this wish ever comes true, I swear I'm gonna spend my days in the craft room doing this... It's not finished yet, wondering what I'm gonna turn these guys into? :)

02 August 2011

Dandy, oh dandy

Nejlepší pizza v Berlíně.
Košile s pracovním názvem "pejskové se koušou".
Opuštěné kolo, co jsme objevili na ulici kousek od domu.
Záhadné červené plody.
Dandy botky & černý fusekle s mašlí.
To byl večer...

The best pizza in Berlin.
Doggie shirt.
An abandoned bike found on the street close to our place.
Mysterious red "berries".
Dandy shoes & socks with a bow.
What an evening...
(shirt - second hand, skirt - H&M, socks - F&F, shoes - Baťa)

I´ve got a wishlist with only your name on it.

Strašně toužím po malé zahrádce nebo alespoň velkém balkónu, kde bych si mohla pěstovat kytičky, zeleninu a udělala bych si tam pořádnou zelenou džungli... taky bych tam měla dřevěný stoleček a četla bych si tam v neděli ráno knihy nad šálkem dobrého čaje (s mlékem). Minimálně polonahá. V úplně nejlepším případě by mi na klíně předla kočička. Bílá.
I wish I had a small garden or at least a big balcony where I could grow flowers, vegetables and create a wild jungle of greens... I´d also have a wooden table and chairs there and I´d read books every Sunday mornings - over a cup of tea (with milk) of course. At least half-naked. Best scenario imaginable - with a purring kitty on my lap. A white one.
Taky toužím po vlastní pracovně, malém ateliéru, kam bych si dala velký stůl a skříňky se spoustou různých šuplíčků a úložných prostorů. Nanosila bych si tam všechny svoje poklady, materiály, látky, bizarnosti a rozdělané projekty, a spokojeně bych se tam každý den kreativně vybíjela.
I also wish an own craft room, a small atelier where I´d have place for a big table and many different storage units... I´d fill it with all my treasures, materials, fabrics, bizzare collectibles and unfinished projects and I´d satisfy my need to create stuff every day...
Po čem toužíte vy? // What´s on the top of your wishlist?

01 August 2011

Yankee Candle scents of fall.

Ke čtení knížek, dokončování léta rozdělaných projektů, sledování filmů a podobným aktivitám pro propršené dny se parádně hodí zapálená vonná svíčka... Yankee Candle zveřejnili novinky pro podzim 2011, moji favorité jsou jasní!

Reading books, finishing up old unfinished projects, watching movies... all these rainy days activities go very well with lit scented candles. Yankee Candle just released a list of new scents for fall 2011, my favorites are following: