29 September 2011

Christmas in Tokyo.

Občas si člověk prostě musí udělat radost. A tak půlku prosince strávím v Tokyu, ve čtvrti Shibuya... bydlet budu u hostitelské rodiny, která mi pronajme samostatný pokoj a bude připravovat domácí jídlo.
Zasloužím si to. Těšíte se na dlouhé zápisky z cest se spoustou fotek?

It's good to reward yourself every once in a while. That's why I'll spend half of December in Tokyo (Shibuya), staying with a host family in a rented room, enjoying their yummy home-made meals. 
I deserve it. Are you looking forward to long posts with many pictures?

27 September 2011

Certified Berlin tour guide.

O víkendu jsem měla tu čest ukázat kousek svého města Nice s rodinou... protáhla jsem je uličkami Friedrichshainu, pohlídala jim Ferdu, aby si mohli projít blešák na Mauerparku (stali se z nás velcí kámoši, láskyplně mi poslintal celý tričko), a vzala je do své oblíbené vietnamské restaurace.
Všechny fotky vyfotila a editovala skvělá Nika.

I had a fun weekend, showing Nika and her family around my city... I took them to the cool streets in Friedrichshain, looked after their little one so they could check out the flea market at Mauerpark (we became best friends, he event drooled all over my shirt), and took them to my favorite Vietnamese restaurant.
All these pictures were taken and edited by the wonderful Nika.
(H&M jacket, velvet dress from Sweden, shoes Palladium)

26 September 2011

Red Hot Chili Peppers - This love is serious.

Po 10 letech oddanosti této kapele, která mi zformovala názory na život, mám zítra schůzku ohledně tetování inspirovaného RHCP...

After 10 years of life-changing devotion to this band, I finally have a meeting regarding my RHCP inspired tattoo tomorrow...

25 September 2011

L'Occitane - vylepšená řada Slaměnka (Immortelle)

Prošel si tím asi každý z nás. V pubertě mi bylo jedno, co na sebe plácám, drogérka sem, drogérka tam, sem tam se usnulo s neodlíčeným obličejem, pohodička... ale po pár letech si člověk všimne, že už se taková extempóre na jeho pleti začínají maličko podepisovat. Zdravou a dobře vyživenou pokožku mi nikdo nevrátí, tak se od jisté doby snažím dávat si pozor na složení kosmetiky, kterou používám, a trochu  přemýšlet, než si nějaký výrobek "pustím k tělu".

Měla jsem tu čest vyzkoušet novou vylepšenou řadu Slaměnka od L'Occitane - a protože jsem z ní nadšená, ráda bych vám o ní trošku poreferovala. Takhle se mi před nedávnem zamodrala polička v koupelně:
Mými novými pomocníky se stala esenciální voda na obličej a denní & noční & oční krém.
Jak napovídá název celé řady "Slaměnka", nejvýraznější složkou těchto výrobků bojujících proti stárnutí je esenciální olej z nesmrtelné květiny slaměnky, kterou firma L'Occitane organicky pěstuje na více než 45 hektarech půdy na Korsice. Pro vyprodukování jednoho až dvou litrů oleje je totiž třeba jedné tuny těchto drobných žlutých kvítků... a to už je pořádné množství!

Všechny 3 krémy jsem si zamilovala okamžitě - nezanechávají mastný film (což oceňuji hlavně u nočního, u jiných krémů vždy většina pečlivě nanesené vrstvy skončila na polštáři), rychle se vstřebávají a pleť krásně vyhladí, zpevní a vyživí. Mám smíšenou pleť, a ta na Slaměnku reaguje výborně - po použití krému se neleskne ani nevysouší. Esenciální vodu si na obličej a krk nanáším každé ráno - připravím tak pleť na další alotria, co s ní každý den vyvádím :)

Celou novou a vylepšenou řadu Slaměnka si můžete očichat a vyzkoušet v kamenných obchodech L'Occitane a na webových stránkách.

17 September 2011

She was good at getting there, but not as much for round-trip.

Mít na sobě vlastoručně ušité šaty je prostě úžasný pocit.

It feels great wearing a selfmade dress.
(dress by Eva Liliana, shoes - H&M Hasbeens)

11 September 2011

Last sunshine.

skirt, hat - H&M, T-shirt - Monki, shoes - Baťa

10 September 2011

In process.

Až budou hotové (a vyžehlené, ehm), budou krásné. Ano, jsem na sebe tak nějak pyšná... :)

It's gonna be so so pretty when it's done (and ironed, umm). Yes, I am kinda proud of myself... :)

09 September 2011

Pretty please.


Dostala jsem se do finále street style soutěže lovecstylu.cz! Věnujte mi prosím 10 sekund svého času, klikněte SEM, dejte hlas mojí fotce (zelené "+" tlačítko na fotce) a udělejte mi tak VELKOU radost... děkuji mnohokrát a přeji krásný víkend!

I got into the final round of the street style competition lovecstylu.cz! Please give me 10 seconds of your time, click HERE, vote for my picture (by clicking the green "+" sign on the picture) and make me VERY happy... thanks a lot, have a nice weekend!

06 September 2011

Red Hot Chili Peppers - I´m With You.

S Red Hot Chili Peppers mám letos asi 10leté výročí. 10 let, během kterých tato kapela formovala moje názory na svět. Z toho asi 5 let jsem trpěla RHCP obsesí, před spaním jsem líbala plakáty na zdi a do rukou si vyrývala jejich logo.
Bála jsem se poslechnout si jejich novou desku. Znáte to - co kdyby byla špatná a já si tak zkazila všechny ideály? Ale ne... pánové se vytáhli a já v posledních dnech neposlouchám nic jiného. Občas jsem se i rozplakala dojetím nad dokonalostí některých skladeb... ehm. BloodSugarSexMagik sice nic nepřekoná, ale I´m With You jí v mém skromném žebříčku dýchá na záda.
Moje další tetování bude inspirováno právě touto kapelou.


Me and the Red Hot Chili Peppers are celebrating our 10th anniversary this year. An anniversary of 10 years during which this band has been forming my opinions on everything. For about 5 years, I was RHCP-obsessed, kissing their posters before going to bed and carving the band logo into my arms.
I was kind of nervous before listening to their latest album for the first time. You know - what if it sucked and all my love for this band would burst like a bubble? But it was not the case... and I haven´t been listening to anything else for the past few days. I even cry sometimes when listening to the piece of geniousness... umm. Nothing can beat BloodSugarSexMagik, but I´m With You takes a place right after it in my personal charts.
My next tattoo will be RHCP-related.

03 September 2011

Back to 1961.

Jsem naprosto okouzlena a nevím, které šaty obdivovat dřív. Jaké se nejvíc líbí vám?

I am truly amazed and don't know where to look first. Which one's your favorite?

01 September 2011

Welcome, September.

Please, be awesome.