26 June 2012

Golden shoes with chain "laces"

Potřebujete:
- 1 pár nejobyčejnějších bílých tenisek (já jsem tyhle koupila za 5 EUR)
- 1 metr "zlaté" retiazky (uřežte z Rytmuse, příp. zajděte do hobbymarketu)
- nýtky na pečetění obálek
- izolepu & gaffu
- zlatou barvu ve spreji
- zlatou lihovou či lakovou fixu
- lámací nůž
- kleště na štípání řetězu
- staré noviny

Jak na to:
1/ Vyřízněte z bot jazyk. Zní to brutálně, ale věřte mi - musí to být. 
2/ Tenisky vycpěte novinami, gumový lem podrážky oblepte izolepou (kdybyste ho přesprejovali, barva by se z gumy odloupala). 
3/ Naneste barvu - bude třeba několik vrstev, nechte průběžně zaschnout... 
4/ Naštípejte si řetízek na díly v potřebné délce - dbejte na to, aby u každé boty byla délka stejná, chcete přece, aby to nějak vypadalo, ne?
5/ Do posledního očka řetízku vždy nasaďte nýtek a upevněte ho do očka pro tkaničku.
6/ Spodní část oček na tkaničky pak podlepte páskem z gaffy, aby vás konce nýtků třeba omylem neřezaly do nohy. To by bylo mrzuté.
7/ Gumový lem podrážky nazlaťte fixou.
8/ Užívejte si závistivé pohledy.

---

You'll need:
- 1 pair of the cheapest white sneakers you can find (I got mine for 5 EUR)
- 1 m of a "golden" chain
- rivets for sealing envelopes
- tape & gaffa tape
- golden spray paint
- golden sharpie
- breakaway knife
- pliers for cutting the chain
- old newspapers

How to do it:
1/ Cut out the shoe tongue. Sounds brutal, but it's necessary.
2/ Stuff the sneakers with newspapers, put tape around the rubber parts at the bottom of the shoe (don't spray them over - the color would peel off!)
3/ Apply color - you'll need to do a few layers, let them dry thoroughly
4/ Cut the chain into pieces in needed length - keep them in the same length for both shoes, you want your masterpiece to look neat, don't you?
5/ Always put a rivet to the last eyelet of the chain and put the whole thing into the lace eyelet.
6/ Put a stripe of gaffa tape on the back side of the shoe eyelet line so the rivets won't cut your feet. That would be nasty, wouldn't it?
7/ Color the rubber parts with a sharpie.
8/ Enjoy the jealous looks.

24 June 2012

Smells like Mucha's spirit!

Jakmile jsem otevřela balíček s vůní Eau Ravissante a poprvé jsem spatřila obal, bylo jasno... vzpomněla jsem si na obrazy Alfonse Muchy, které mi flakónek na první pohled, nevím proč, evokoval! Není  to žádný prcek, je to těžká lahvička, která by se skvěle vyjímala třeba právě na toaletním stolku dam z Muchových obrazů...

Pro voňavě vzdělané: hlavními složkami jsou bergamot a růže. Vůně je příjemná po celý den a dlouho vydrží... a je především velmi ženská a osvěžující!

Zajděte očichat do L'Occitane. Mezi novinkami je i unisexová citrusová varianta a vůně pro muže!


18 June 2012

Let's get personal.

Stěžujete si, že vám chybí osobní články. Je pravda, že jsem tak nějak přirozeným vývojem událostí začala méně a méně psát o tom, co dělám, kde, kdy, jak a s kým, a co se mi honí hlavou... tak to občas bývá - někdy prostě nemáte náladu na to, aby vaše úvahy četly tisíce lidí. Z nichž někteří si pak speciálně udělají čas na to, aby vám třeba psali hejtmejly a podobné libůstky.
Dospěla jsem do fáze, kdy mi tohle "sdílení každé blbosti" zase začíná chybět, takže se vám to po kouskách pokusím vynahradit (a sobě taky:)).

Pojďme shrnout pár posledních měsíců - tak nějak na přeskáčku, jak mě věci budou napadat...
- jak jste si všimli, mám nového partnera a je mi s ním moc hezky - že by se konečně blýskalo na lepší časy?
- pořád mám úchylku na instantní pohankovou kaši a vozím si ji z českého Kauflandu po kilech
- šiju víc a víc, začínám si "troufat" i na těžší kalibry, než dosud
- mám občas problém rozlišit hipstery a postižené, a protože se nechci smát postiženým lidem, pro jistotu se nesměju ani ultrahipsterům. Většinou.
- zase jsem začala dělat pilates
- chtěla jsem i vodní fitness, ale na první lekci hrála jako background noise tak hnusná diskošková tuctucka, že mi to zkazilo náladu na celý zbytek dne (a skrz plný bazén důchodkyň nebylo úniku!)
- snažím se dostat do roller derby a splnit si tak jeden ze svých velkých snů
- navzdory novému úložnému systému, který mi můj chlapec vyrobil v přesíni, je můj byt stále zavalený oblečením, různými kreativními materiály a nedodělanými projekty
- letos se už vážně moc těším na Fashion Week, Bread & Butter a Premium!

---

Some of you have been complaining, saying they've been missing my personal posts. It's true - somehow I stopped writing about my personal life, about what I do, where, how, with whom, and what's on my mind... well, it happens - sometimes you just don't feel like sharing your thoughts with thousands of people. And when some of them take the time to send you hatemails and stuff...
Anyway, I got over this phase and I've been missing sharing everything with you guys - so I'm gonna try to make it up to you (and to me as well!:).

Let's some up the past few months - in random order...
- as you've probably noticed, I have a new partner and I really like being with him - are better times ahead?
- I still love buckwheat porridge and import loads of that stuff from Czech supermarkets (can't get it here!)
- I sew more and more, trying more difficult garments every time I start a new project...
- sometimes I can't distinguish between hipsters and disabled people, and since I don't laugh at disabled people, I don't laugh at ultrahipsters either, just to be sure. Mostly.
- I started doing pilates again
- also wanted to start aqua fitness again, but the background music at the first training was so terrible that it ruined the rest of my day. There was no escape through a pool full of elderly...
- trying to get into roller derby and fulfill one of my big dreams
- in spite of having the new storage system built by my boy, my flat is still a mess of clothes, different creative materials and unfinished projects
- this year I really can't wait for Fashion Week, Bread & Butter and Premium!

17 June 2012

Día de los Muertos - "Tijuana Collection" is born!

Slíbila jsem, že vám průběžně budu ukazovat, co mi ve volných chvílích vzniká pod rukama... a sliby se maj' plnit, nejen o Vánocích (jak by zapěl Ledek Janecký).
Inu, prohlédněte si tedy  první vlaštovku z "mexické" kolekce doplňků, kterou chystám na blešákovou sezónu (která už je samozřejmě v plném proudu). Jde o brože inspirované svátkem zvaným "Den mrtvých"... materiál: převážně filc; výška 7 cm. Líbí?

I promised to show you some of the stuff that gets born in my crafty phases... and promises should be kept! So - check out the first pieces of my "Mexican" accessories collection that I've been making for the flea market season (which is already in full bloom of course!). They are brooches inspired by the holiday named "Day of the Death"... material: felt; 7 cm long. U like?

14 June 2012

Amanda Fucking Palmer.

Dá se říct, že se mi splnil jeden z dalších snů. Mimochodem, na této akci jsem na sobě měla svoje komiksové šaty a asi 10 cizích lidí mi nezávisle na sobě přišlo říct, že jsou úžasné a ptali se, kde jsem je koupila... musím přiznat, že byl super pocit moct odpovědět "ty jsem šila já!".


I guess you could say that another of my dreams just came true. By the way, I was wearing my comics dress to this event and about 10 random people came up to me and told me it looked amazing, asking where I got it... I have to admit - it felt awesome being able to tell them "I made it myself!".
11 June 2012

Just because.

Dnes jsem po několika měsících navštívila posilovnu. Po uplavání několika málo bazénů (stydím se napsat, kolika) jsem s hrůzou zjistila, jak strašlivě jsem za tu dobu "nicnedělání" zakrněla a jak strašná je moje fyzická kondice... takže dnes tisknu plán, vypíšu si termíny lekcí pilates a konečně se zase začnu pravidelně hýbat!
Fotky jsou z party G-Star Raw. O té napíšu více později...

I hit the gym after a few months of absence. After swimming a few laps (I don't even want to mention how many it really was) I was shocked to discover what I've turned into... I'm so out of shape! So today I started making a plan, I need to start doing pilates again and start moving... in general!
The pics below are from a G-Star Raw party. More on that later...
(dress, necklace, blazer and shoes - H&M)

06 June 2012

The Help

Mám takový zlozvyk - u překládání nebo jiné práce na počítači mám ve zvyku na druhém počítači koutkem oka sledovat filmy/seriály (musí být v jiném jazyce, než zdrojový a výstupový jazyk, z/do kterého právě překládám) - no, sledovat... většinou jde spíše o takovou obrazovozvukovou kulisu. Film The Help mě ale od první minuty zaujal natolik, že jsem si ho nechala na později - zaslouží si totiž pozornost a bedlivé sledování :) 
Milovníci módy 50. let by si jej rozhodně neměli nechat ujít - nad několika šaty mi téměř ukápla slina a vytvořila jsem si několik screenshotů do složky "inspirace" - na pozdější použití, až mi někdy dojdou nápady na šití...

Viděli jste v poslední době nějaké dobré filmy?

***

I have a bad habit - when I'm translating or doing some work on my computer, I always have to watch movies/series on my second laptop (they have to be in a different language than the one I'm translating from/to) - it's like a necessary audiovisual background noise. But The Help deserves better - it got me from the very first minute, so I saved it for later - to watch it focused...
All lovers of the fashion of the 50s shouldn't miss it - I've fallen in love with quite a few dresses and made a few screenshots for my "Inspiration" folder - to be used later, when (if!) I run out of sewing ideas...

Have you seen any good movies lately?