30 July 2012

Roller derby happiness.

Mám je. Kožený krásky, za které (a pár dalších věcí) jsem dnes v obchodě nechala měsíční nájem.

I've got them. Leather beauties that (with some other things) cost me my monthly rent.
A takhle, milí přátelé, vypadá nefalšovaná radost. Na bruslích jsou outdoorová kolečka, kolečka do haly mám černá.

And this, my friends, is what happiness looks like. The blue wheels are for outdoor skating, my normal wheels are black.

28 July 2012

Czech adventures vol. II

Hned první den jsme se navečer vydali vlakem do Olomouce. Vzhledem k tomu, že jsme byli neskutečně unavení, se nekonala žádná večerní party, a padli jsme téměř hned do postele. Ráno jsme díky tomu byli svěží a plni elánu a mohli jsme si dát obligátní procházku po městě - samozřejmě ne kvůli mně, ale kvůli muži, který tam byl poprvé v životě.

We took a train to Olomouc right on the first day - we were too tired to party, so we just went to bed right away - so we were quite fresh and well rested in the morning. We went for a walk around the city - I was a guide to my man who's never been there before.
Ten svetr je mimochodem boží, je z angorské vlny, tudíž je neskutečně heboučký, a vzadu má megarozparek, takže jsem si v kombinaci s těmito kalhotami (!!!) připadala jako Peter Pan.

By the way, the jumper is amazing, it's made of angora wool, so it's super fluffy, and it looks like a Peter Pan outfit from the back (especially when worn with those pants!).
Následoval vskutku ladylike bloggerský oběd v restauraci, kde v noci straší duchové malých dětí (restaurace je na místě, kde kdysi byla dětská nemocnice). Kdyby někdo chtěl vědět, kde to je, ptejte se... :)

We got a very ladylike blogger lunch at a restaurant, which is haunted by ghosts of children at night (the restaurant is on a place of a former children's hospital). If anyone's interested where it is... ask me :)
Následoval výlet na moravský venkov, na místo, kde se před 100 lety zastavil čas... Pohladila jsem si opravdickou živou bílou kozu a měla jsem z toho zážitek na celý den.

Then we went on a trip to the real Moravian countryside, where the time had stopped 100 years ago... I petted a real white goat and it made my day.
(jumper - H&M, pants - H&M, shoes - Mel)

25 July 2012

Czech adventures vol. I

Na oslavu přežití cesty z Berlína do Prahy jsem si klasicky dala zmrzku ve Světozoru. Je pořád stejně výborná!

I celebrated the survival of our trip from Berlin to Prague with an ice-cream sundae... delicious as always!

Pak jsem si šla prohlédnout nové výrobky dekorativní kosmetiky Bobbi Brown a nechala se nalíčit a poučit šikovnými vizážistkami.

Then I went to check out the newest products by Bobbi Brown cosmetics and let the make-up artists work their magic on my face.

Můj statečný doprovod se svým zaslouženým segedínem a jedním velkým točeným.

My brave companion with his well-deserved pork goulash with cabbage and a glass of draft beer.
TO BE CONTINUED...

Hello again! Back in Berlin, catching up with everything.

18 July 2012

The Czech Olympic team will wear...

Bylo o tom napsáno už dost. Ale i mě tento inovativní design nepřestává udivovat... těsné gumáky (holínky, whatever you wanna call it)? Beztvará saka s kapucí a zapínáním na suchý zip? Legíny jako z osmdesátek? Deštník? Košile s kapucí? Kapsička přes rameno (na co, proboha?!)?
Zajímalo by mě, kdo tuhle parádu schválil (a je mi jasné, že si na tom někdo parádně namastil kapsu, jak už tomu v ČR bývá)... Ale mohlo být možná ještě hůř. Co kdyby české oblečky navrhoval třeba kýčař Klír nebo ježibaba Matragi? Tohle je aspoň český štrýt stajl ve své nejryzejší podobě. Bohužel.

A lot has been written about this - but I am still amazed by this innovative design every time I see it... tight wellies? Shapeless jackets with a hoodie and velcro bits in the front? 80s leggings? An umbrella? Shirt with a hoodie? A useless shoulder bag?
I would like to know who authorized this masterpiece (and I'm sure that someone cashed in nicely on that one - as usual in the Czech republic)... but it could have been worse. What if the garments were designed by kitschmaster Klír or that witch Matragi? At least this is Czech street style at its best. Or worst. Sadly.
P.S.
Na druhou stranu, moc se mi líbí reprezentační oblečky Belize, Jamajky a Francie. A vám?

P.S.
I really like the clothes by Belize, Jamaica and France. And you?

16 July 2012

This summer is a joke.

Nejčastější aktivity // Most frequent activities

1. Hraní na ukulele
1. Playing the ukulele

2. Čmárání po helmě
2. Drawing on my helmet
3. Plány na lepší léto
A když už musím každý den vycházet ven v saku a s deštníkem v kabelce (tento článek píšu ve spravedlivém rozhořčení - zrovna jsem se oblékla a chtěla jít na piknik s přítelem, ale už vidím, jak nebe tmavne a blíží se další Mordor), snažím se zpříjemnit si dny aspoň aktivitami, které se nemusí provádět venku a pokud možno se u nich nemusí vyvíjet žádná náročnější činnost (tzv. aktivity rozmazlovací). Malý tip - pokud vás taky nebaví prolézat všechny slevové servery v honbě za nejlepšími slevovými úlovky, zkuste kouknout na skrz.cz - vyhledávač slev. Najdete tam všechny aktuální nabídky ze všech českých serverů pěkně pohromadě - ať už si brousíte zuby na zkrášlovací procedury, relaxační masáže, pobytové zájezdy... nebo si třeba, jako já s drahou polovičkou, místo pikniku v trávě hodláte zajít na večerní steak bez rizika zmoknutí až na kost.

12 July 2012

Los Zapatitos Nuevos

Stává se vám někdy, že v obchodě něco uvidíte a řeknete si "to je hnusný... to musím mít!!!"? To byl případ těchto leoprdích bačkůrek. Připomněly mi léta ve školce a na základní škole, kde jsme povinně nosili papučky podobného tvaru. Musela jsem, fakt jo :)) Ty druhé snad ani nemusím odůvodňovat, ty volaly mé jméno už z dálky. Navíc, dohromady mě oba páry stály asi 22 EUR, a to se vyplatí!

Are you familiar with this situation - you go to a store, see something and think "oh my god, that's so ugly, I have to buy it!!!"? That was the case of these leopard slippers. They reminded me of the indoor slippers that we had to wear in elementary school... I had to buy them, seriously. And I don't have to justify the second pair, do I? They were just screaming my name. The total for both pairs was about 22 EUR, not bad!
(Deichmann)

08 July 2012

Every beginning is hard.

Ale pád do trávy bolí míň než pád na beton! :)

But it hurts much less when you fall on a grass than on a concrete! :)
(jumpsuit - by Eva Liliana, skates - old pair from a flea market, pads - old Mayo's skateboard pads)

06 July 2012

Cheap Monday SS 2013 - Anomalies

Znáte Cheap Monday? Tuto značku mám ráda už od svého ročního pobytu ve Stockholmu, jejich džíny jsou naprosto nezničitelné (možná k tomu přispívá i fakt, že kalhoty nosím jen velmi výjimečně). Byli jsme se podívat na prezentaci jejich kolekce pro příští jarní a letní sezónu - dostala název Anomalies a celá se nese v lehce "ufo" duchu. Mě osobně nejvíc zaujala ostře růžová parka a všechny doplňky - hlavně ty sluneční brýle! Yes, please.

Do you know Cheap Monday? Of course you do. I've been a fan of this brand since the year I spent in Stockholm, their jeans are absolutely indestructible (okay, maybe the fact that I rarely wear pants helps a bit). We went to check out the presentation of their collection for Spring/Summer 2013. It's called "Anomalies" and is inspired by the UFO and aliens (the ones who come in peace of course:). I loved the bright pink parka and all the accessories (the sunglasses are to die for, right?!). Yes, please.
(dress and shoes - H&M)

04 July 2012

Lena Hoschek @ Fashion Week Berlin SS 2013

Rozhodnuto, přátelé. Každý půlrok se nejvíc ze všeho těším na jednu jedinou přehlídku. Přehlídku Leny Hoschek, rakouské návrhářky, která mě vlastně inspirovala k tomu, abych se sama pustila do šití a krejčoviny...
Tentokrát mi ovšem doslova vyrazila dech. Už při prvním spatření pozvánky jsem kníkala samou "Vorfreude" (dalo by se přeložit jako "předradost"), připomínala mi totiž svými motivy Mexiko... a nemýlila jsem se. Když jsem nad přehlídkovým molem uviděla viset černé piñatas, bylo jasno. Jaké bylo ale moje nadšení, když se po mole začaly procházet modelky s make-upem inspirovaným lebkami Día de los Muertos!!! Pamatujete si na téma mojí "kolekce", ne?! Dárková taštička plná pozorností s mexickou tématikou byla třešničkou na dortu. A samotná kolekce... perfektní. Podívejte se sami.
Vůbec nemám slov. Díky, Leno. Jsi ÚŽASNÁ.


It's clear. Every 6 months I'm looking forward to the one and only fashion show - the one of Lena Hoschek, the Austrian designer who originally inspired me to start sewing and tailoring clothes myself...
But this time, my friends, she really blew me away. I got excited when I first saw the invitation with motifs that reminded me of Mexico... and I wasn't wrong. After seeing black piñatas hanging above the runway, it was all clear to me. But you can't imagine my excitement when I saw the models coming on the runway with a Día de los Muertos inspired make-up!!! You remember the theme of my little "collection", right?! I have nothing else to say. The goodie bag filled with Mexican themed gifts was a nice touch, too. And the collection, of course... flawless. See for yourself.
Thank you, Lena. You are AMAZING.

03 July 2012

Berlin Live Magazine #2, Seven Star Gallery

První akce letošního Fešn Víku. Highlightem večera se pro mě stal moment, kdy se můj chlapec zeptal hostesky, co je namazané na jednohubce... po její odpovědi jsem mu do ucha pošeptala "hmm, takže něco jako Buko Toscana" (značka levného pomazánkového másla s příchutí)... později jsme přesně tuhle značku zahlédli v ledničce, kde byly uskladněny ingredience na výrobu fešn občerstvení s kaviárem etc. Trololo!

The first Fashion Week event of this season. Well, at least for me. Took my Lola heels for this night out... and fell in love with the dreamy photography of Andy Warhol.
(shoes - Lola Ramona, shirt - H&M, skirt - H&M, bag - Asos)

02 July 2012

MB Fashion Week, Bread&Butter, Premium...

Berlín se zase dostává do módní horečky... celý týden vám budu postupně psát reporty z navštívených přehlídek, akcí a prezentací. Určitě se máte na co těšit! Takže stay tuned...

Berlin is getting the fashion fever again... I'll be writing reports from runway shows, events and presentatins for the whole week... there's definitely a lot to look forward to! So stay tuned...