28 September 2012

Jillian Michaels 30 Day Shred journal

Milí zlatí, tak i já jsem se nechala zlákat. Ze všech stran jsem v posledních měsících slýchávala, jak je cvičení 30 Day Shred od Jillian Michaels úžasný, super a nejlepší, a tak jsem se rozhodla vyzkoušet ho taky. Někoho by to možná mohlo inspirovat (když to zvládnu já, zvládnete to taky, fakt!), a tak Vám budu z každého dne cvičení psát svoje dojmy a míru bolesti svalů ze "dne poté".
Fotek "předtím" a "poté" vás zatím ušetřím, pokud se na konci měsíce bude čím chlubit, tak je třeba dodám :)

Jídelníček měnit nehodlám, nedokážu se omezovat a dle mého skromného názoru je lepší dát si toast s Nutellou k snídani, než si dobroty odpírat a pak jich sežrat celé balení na posezení a vyčítat si to ještě týden (true story).

Půlhodinka denně? Ideální, to se dá zvládnout.
V pohodlí domova? Ještě lepší.
Bez upocených dam kolem dokola? Výborně.

Můj cíl? Být schopna přežívat tréninky roller derby bez ztráty hvězdičky, zbavit se rozkydlých a slabých paží a nemuset v oblíbených šatičkách zatahovat břicho.


DEN 1. (level 1)
Vytáhla jsem zaprášenou podložku na cvičení, laptop jsem položila na postel a plna očekávání jsem na youtube našla první video se cvičením 30 Day Shred Level 1. Na monitoru se objevily 3 slečny, které, jak předpokládám, brzy budu nenávidět. Hlavní hrdinkou je samozřejmě samotná Jillian, která má trošku kobylí obličej a bude na vás řvát, bude vás popichovat a zároveň vás, přes to všechno, bude motivovat. Její dvě kámošky jsou Natalie (která je zatím irelevantní, protože demonstruje složitější verze cviků) a Anita (která je "začátečnice" s podezřele vyrýsovanými břišními svaly a ukazuje snadnější verze cviků). Netušila jsem, co mě čeká, a taky jsem nevěděla, že ke cvičení potřebuju činky, takže jsem cviky s činkami prováděla bez činek. Párkrát jsem se musela zastavit a zaměřit se na to, co slečny na obrazovce provádí, abych cvičila správně - takže tohle cvičení možná nebylo tak intenzivní, jak by mělo. Nicméně zapotila jsem se.

Bolest svalů den poté: 1/5


DEN 2. (level 1)
Ke cvičení jsem se dostala až o půl deváté večer, což není úplně ideální, já vím. Muž vařil večeři a protože stále nemám činky, nahradila je kilovým balením rýže a v druhé ruce 880 g balením Nutelly (ta ironie!). Rýže mi v půlce cvičení byla odebrána, jelikož měla být součástí večeře - takže jsem pak zase cvičila bez činek. Tentokrát už jsem věděla, co se bude dít, takže jsem cvičila jak drak a snažila se brát to poctivě. Navzdory píchání v levém boku.

Bolest svalů den poté: 3/5 (stehna!)
Darlings, I had to try too - I kept hearing from everyone how great, awesome and amazing the 30 Day Shred exercise by Jillian Michaels is so I decided to give it a try as well. It might inspire someone (if I can do it, you can do it too!), so I´m gonna write a journal from all the days I´ll be doing this exercise and report about the muscle pain of the "days after".
I´m gonna spare you of my "before" and "after" pictures for now, if the result is visible at the end of the month, I might add them then :)
I´m not planning on changing my diet, I can´t live without my guilty pleasures... and in my humble opinion, it´s better to eat a Nutella toast for breakfast then eating the whole jar at once in despair and then feeling bad for it for weeks (true story).


Half an hour a day? Great, I can do that.
At home? Even better.
Without sweaty ladies all around me? Perfect.

My goal? To be able to survive derby trainings with grace, get rid of wobbly and weak arms and not having to suck my stomach in in my favorite dresses.


DAY 1. (level 1)
I unrolled my dusty exercise mat, put my laptop on the bed and found the first video of 30 Day Shred Level 1. Three ladies appeared on the monitor, three ladies that I´m most likely gonna hate in a few days. The main character is Jillian of course, she´s gonna yell at you, make fun of you and inspite of all that, motivate you not to stop. Her two friends are Natalie (who is irrelevant at this point, because she´s gonna demonstrate the more difficult modifications of the exercises) and Anita (who is a "beginner" with suspiciously toned stomach muscles and does the easier versions of the exercises). I didn´t know what to expect and I didn´t know I was gonna need weights, so I did the exercises without them. I had to stop a few times and focus on what the girls are doing in order to do the exercises correctly - so the exercise might not have been as intensive as it was supposed to. Anyway, I sweated.

Muscle pain on the day after: 1/5DAY 2. (level 1)
I didn´t have the time to do it until 8:30 pm, which is not the best time to do exercise, I know. My man was cooking dinner and since I still don´t have proper weights, I used a 1 kg bag of rice and a 880 g Nutella jar (oh the irony!). The rice was taken away from me in the middle of the exercise, it was supposed to be a part of our dinner later - so I continued without any weights. this time I knew what was coming up and going on, so I really went for it, no breaks. Despite the side stitch.

Muscle pain on the day after: 3/5 (thighs!)27 September 2012

X mini II capsule speaker giveaway!


Malej, ale šikovnej - to přesně se dá říct o tomto přenosném repráčku, který se dá připojit k jakémukoliv zařízení s 3.5 mm portem. Vydrží hrát 12 hodin, pak ho musíte dát na chvíli "nakrmit" pomocí přiloženého kabelu. Pokud vám jeden nestačí, stačí jich propojit několik a užívat si stereo zvuk s ohromujícími basy. A ty barvy? Nelze nemilovat...

U mě teď můžete jednoho z těchto fešáků vyhrát. Stačí k tomu následující:
- stát se followerem prostřednictvím služby Blogger >>>
- zanechat svůj ctěný kontakt na widgetu níže
- pokud preferujete nějakou barvu, můžete mi ji sdělit v komentářích
- do soutěže budou zařazeny pouze "hlasy" zaslané prostřednictvím formuláře, NE komentáře pod článkem

Soutěž potrvá do 5.10.2012, 12:00. Hodně štěstí!!!

-----

Tiny, but mighty - that´s exactly what you could say about this portable speaker that can be easily conected to any device with a 3.5 mm port. It can play for up to 12 hours, then you need to "feed" it using the enclosed cable. If one is not enough, you can get more and connect them together for a stereo sound with awesome bass. And the colors? You just have to love them...

You can win one of these beauties here. Just do the following:
- become a follower of this blog using Blogger >>>
- leave your contact using the widget below
- if you prefer one of the colors, let me know in comments
- only the "votes" left using the widget count - NOT comments below this post

The giveaway will end on 5.10.2012, 12:00. Good luck!!!

Get your popcorn and snacks ready.

Brzy přijde giveaway, jakou svět neviděl. Velmi brzy. (až budu mít čas ji přichystat... což bude dnes odpoledne)

An awesome giveaway coming soon. Very soon. (when I get the time to make it ready... later today)

25 September 2012

Learning Spanish with La Tigresa Del Oriente

Chcete se naučit španělsky? Začněte třeba s pomocí kvalitních hudebních videoklipů jako já. Půjde to samo, slibuju.

Wanna learn Spanish? Try starting with some high-quality music videos like I did. It´s a nice motivation.

21 September 2012

Yankee Candle obléká podzimní kabátek

...jako my všichni. Už několikátý den se přesvědčuju, že si opravdu musím udělat čas na to, abych vytáhla zimní oblečení a letní schovala pod postel (nesmějte se, mám malý byt a skříně nevedu).

Nevím, čím to je, možná tím, že heřmánkový čaj jsem v poslední době povýšila na svůj nejoblíbenější horký nápoj (samozřejmě s medem a citrónem!), ale podzimní novinky Yankee Candle mi vážně káply do (pomyslné) čichové noty. 
To je tak, když je člověk nemocný a týden musí ležet doma v posteli... heřmánková obsese mě asi jen tak neopustí, vzhledem k tomu, že mi v práci celý den vesele od (zavřeného) okna táhne na pravou polovinu těla.

Mrkněte na podzimní novinky, Honey&Spice (adept číslo 2!), Blissful Autumn (podzimní klasika), Red Velvet (miluju tyhle červené "hollywoodské" dortíky!) a Camomile Tea.

A preventivně pijte hodně čaje. S medem. Ať nedopadnete jako já.

16 September 2012

DIY Diana Mini strap

Konečně jsem si ušila pořádný popruh na lomo foťák. Ten plastový nesmysl, co tam defaultně strčil výrobce (pro jistotu tak, že nejde sundat), se mi od začátku moc nezamlouval.
Výroba je velmi jednoduchá, pokud se trochu kamarádíte se šicím strojem... a garantuju vám, že vlastoručně vyrobený popruh vám budou na hřišti všichni hipsteři závidět.

I finally made a strap for my lomo camera. I didn't like the plastic thing that was there when I bought it at all. This DIY project is really easy when you know how to do basic stuff on a sewing machine... and I guarantee you that a custom made lomo cam strap will make you the coolest hipster at the playground.

13 September 2012

When bad things happen to good people.

Když strávíte celý nedělní odpoledne na pohotovosti, kde okřikujete kolempobíhající uřvané turecké děti a ve finále zjistíte, že jste tam ty 4 hodiny v zasyflené čekárně čekali vlastně úplně zbytečně.

Když si pak chcete jít dát döner kebab jako malou satisfakci, neprozřetelně si ho objednáte v nevyzkoušeném bistru (protože máte velkohlad a vaše oblíbená a léty odzkoušená místa jsou daleko) a je hnusnej, jako kdybyste si ho dali v Praze.

Když vás den na to začne škrábat v krku, jdete k doktorovi a ten vám dá kloktadlo a nechá vás na celý týden doma.

Když se situace v krku den na to vyvine takovým způsobem, že nemůžete jíst, pít, spát a skoro ani dýchat.

Když konečně dostanete antibiotika na 10 dní s tím, že se sportem je na 2 týdny absolutně konec.

Když omylem dáte oblíbený vlněný svetr do pračky na 40°C.

Statečně všemu čelím. Objednala jsem si růžovej vysavač (a pár vychytávek pro organizaci věcí... na uspokojení mého OCD) a rozhodla jsem se nevzdávat se bez boje.

---

When you spend the whole Sunday evening in an ER waiting room, yelling at loud Turkish kids that are running around and then you find out that you've waited 4 hours in that virus-filled room for nothing.

When you want to get a döner kebab as a small satisfaction, you foolishly order it in an unknown bistro (because you're mega hungry and all your favorite places are too far) and it's just as nasty like in Prague.

When you get a sore throat the day after and doctor gives you something to gurgle with and orders you to stay at home for the rest of the week.

When the next day you get an infection so severe that you can't eat, drink, sleep and can just hardly breathe.

When you finally get antibiotics for 10 days and you know that sport is a no-no for you for at least 2 weeks.

When you accidentally wash your favorite wool sweater in a washing machine at 40°C.

I bravely face all of this. I ordered a pink vacuum cleaner (and a few gadgets for organizing - to feed my OCD needs) and decided not to give up.


05 September 2012

Muskelkater.

V neděli jsem byla na úplně prvním tréninku roller derby. Musím říct, že jsem si myslela, že jsem na tom fyzicky o něco líp (až do dnešního dne - středy - jsem totiž cítila všechny svaly, o jejichž existenci jsem dosud ani netušila). Doufám, že se to brzy poddá (uklidněte mě někdo!) a že postupně budu náročné tréninky zvládat s větší grácií (a třeba se i naučím dělat kliky, aktuálně neudělám ani jeden, a to si vůbec nedělám srandu...).
Taky si musím zvyknout na fakt, že když vás strašně bolí zadek a máte pocit, že vás tam něco kouslo (případně někdo), pravděpodobně pak zjistíte, že tam máte modřinu o průměru 7 cm (nácvik pádu na kolena a nevhodně zvolená poloha koleček bruslí při dopadu).
A nechápu, proč nejvíc známých musím potkat po cestě z tréninku domů, kdy jsem naprosto strhaná, hnusná, zničená a prostě celkově okouzlující (ale spokojená).

Kulturní okénko: berlínské centrum alternativní kultury, Kunsthaus Tacheles, to má definitivně spočítané a bude se bourat. To je dle mého názoru jedna z posledních kapek doprdelevzetí celého Berlína. Nejdřív můj oblíbený klub Zapata, pak celý komplex Tachelesu... pokud jste o těchto místech nikdy neslyšeli, přečtěte si malé shrnutí od kolegy Luciáše.

Soutěživé okénko: Uhádnete, co to žvýkáme na následující, velmi kvalitní, lomo fotografii? Já jsem na to přišla až dneska... vítěz soutěže vyhraje osobní tour de blešák v Berlíně.


I had my very first roller derby training on Sunday. I have to say that I thought I was more fit (I could quite drastically feel all the muscles I never knew existed until today - which is Wednesday). I hope it's all gonna get better soon (please tell me it will!) and that I will be able to do the trainings with more grace (and maybe I'll even be able to do push-ups, I can't do a single one now, I'm not kidding!).
I also have to get used to the fact that when your butt hurts you and you think that something must have bitten/stung you (or someone:), it's probably just a bruise with a diameter of 7 cm (double knee fall practice and a poor choice of positioning the wheels after the fall).
I don't get why I have to meet so many people I know after the practice, on the way home when I'm all nasty, tired, half-dead and overall charming (but happy).

A bit of culture: Berlin's center of alternative culture, Kulturhaus Tacheles, is over and is gonna be demolished soon. One of the last things to do before Berlin's spirit definitely dies... first Zapata, now the whole complex. I'm not pleased at all.

A competition: Can you guess what we're chewing on the high quality lomo picture above? I just realized it today... The winner gets a personal flea market tour in Berlin with yours truly.