27 November 2012

Mull wine and lemon cake.

Zvládla jsem povinný vánoční IKEA výlet, nakoupila jsem balicí papír a podobný potřebnosti, a vzhledem k tomu, že budu mít celý měsíc home office, jsem se rozhodla, že letos 99% nákupů dárků vyřeším online. Na vánoční pranice v obchodech prostě nemám nervy... vždycky se ve mně probouzí lehce agresivní sklony :)
Vzhledem k home office jsem taky oprášila šicí stroj a rozhodla se konečně zdolat hromadu nedodělků, co se mi nakupily vedle pracovního stolu (od roztržených punčoch, utržených knoflíků a nezačištěných lemů až po díly sešpendlíkované do hrubého návrhu výsledného modelu). Ha. To budou časy. Se svařákem v ruce, samozřejmě.

Přežíváte předvánoční čas? Nenechejte se semlít! :)

P.S.
Koupila jsem si orchidej, která trošku vypadá jako ta Dexterova. Můj drahý prohlásil, že ty květy vypadají, jako kdyby měly klitoris. Co už.

---

I survived a pre-Christmas IKEA shopping visit, got some cute wrapping paper and similar useful necessities, and because I´m gonna have home office for the rest of the month, I decided to get 99% of Christmas presents online this year. I don´t have the patience for in-store fights over nothing... I always tend to get mildly aggressive (inside). 
Because of the home office, I also cleaned my sewing machine and started going through the huge pile of unfinished pieces (from ripped tights and missing buttons and raw hems to pieces of fabric pinned together, remotely resembling the final model). Ha. What a life. With a mug of mulled wine in the hand, of course.

How are you surviving the Christmas madness? Don´t let it get you! :)

P.S.
I bought an orchid that looks a bit like the one Dexter had. My darling said that the blossoms look like they have a clitoris. Anyway.

Uvažuju, že si pořídím tohle pyžamo by Lena Hoschek a strávím v něm celý prosinec.

Thinking of getting this playsuit by Lena Hoschek and spending the whole December in it.

20 November 2012

Computer gadgets vol. I - LapTopper

Vítejte v mém seriálu o zajímavých vychytávkách, které vám zpříjemní práci s počítačem a celkově velmi zkvalitní život. Nedávno jsem si pořídila nový notebook a tak jsem se na internetu pídila po věcech, které se mi k němu hodí/které nutně potřebuju/které jej ochrání před zkázou, smrtí a odchodem do křemíkového nebe.

Welcome to my series about interesting gadgets, that will make your work with computers easier and your whole life better in general. I just bought a new laptop and I´ve been on a look-out for things that I need/want/will make my new baby safe and save it from dying and going to silicone heaven anytime soon.

Jako první se na zoubek podíváme výrobku LapTopper, což je geniální "polštářek" s podložkou. Pár faktů, abyste si dokázali představit, o co vlastně jde: polštářková část je naplněná polystyrenovými kuličkami a je připevněná k speciálně vykrojené dřevěné desce. Na jedné straně je přišité ucho pro snadné přenášení, překvapí i celková váha - jen něco málo kolem 1 kg, to je nic :) Vyrábí se v několika velikostech a ve spoustě více či méně úchylných barevných a vzorovaných kombinací.

Let´s check out LapTopper first - it´s a genius piece of work, a "pillow" with a flat surface. Some facts to give you an idea what I´m talking about here: the pillow part is filled with styrofoam balls and it's connected to a specially carved wooden board. There is a handle on one side for easy carrying, and you'll be surprised by the weight, which is only 1 kg! It's made in 3 different sizes and in many more or less fun color/pattern combinations.

Jedno z možných využití jsem odzkoušela už po cestě autobusem z Prahy do Berlína - jako obvykle jsem si sobecky zabrala celou zadní pětisedačku a vylepšila si cestu o 100% - použila jsem LapTopper jako polštářek a zároveň ochranu, abych se nemusela dotýkat proprděných sedaček, haha.

I tried one of the possible ways of using it on the bus from Prague to Berlin - as always, I selfishly took the whole backseat for myself and made my trip better by 100% - I used the LapTopper as a pillow and a prevention from touching the seats that so many people have farted on, haha.

Jinak ho ale většinou využívám takto, k seriózní práci v posteli, když mám home office (což teď budu mít celý měsíc, jupí!):

But most of all, I use my new toy like this - for a serious work in bed, when I have a home office (which I'm gonna have for a whole month now, yay!):
Můj chlapec mi ho s oblibou krade a používá jej jako stoleček, když po něm štěkám, aby si laskavě dal talíř na stůl. Asi mu taky jeden pořídím.

My boyfriend likes to steal it from me and uses it as a portable table when I complain about him not putting his plate on a table. I might get one for him, too.
Takže za mě jedno velký JO, a to mi věřte - už dlouho mě nějaká věc takhle nezaujala (kromě masky jednorožce, samozřejmě). Cena je taky velmi příznivá, takže už mám asi vyřešeno pár dárků na Vánoce... Distributorem pro Českou a Slovenskou republiku je kumbal.sk.

So yes, I approve - and trust me - I haven't been so enchanted by anything that much in a long time (just by the unicorn mask, of course). The price is also reasonable, so I have a few Christmas presents sorted :)

19 November 2012

Mad Men fashion

Samozřejmě, tenhle seriál je super sám o sobě (obzvláště, pokud pracujete ve stejném oboru) - ale nejvíc mě na něm stejně baví oblečení hlavních hrdinů a hrdinek. Moje nejoblíbenější postava je určitě Joan Harris/Holloway, nemůžu se vynadívat na její dokonalou postavu... ach. Nemůžu zapomenout zmínit šatičky Bettie Draper, už si brousím jehly na pár modelů, co si hodlám v nejbližší ušít...

Of course - this series is awesome (you´ll appreciate it even more if you work in the same field) - but what I love about is the most are the outfits of the main characters. I am a big Joan Harris/Holloway fan, can´t get enough of her curvy feminine body... aww. Not to forget Bettie Draper´s dresses - I am SO gonna sew a few of those for myself!

18 November 2012

First free day in ages.

Válení v posteli do jedenácti, opulentní snídaně, stupidní film s Paris Hilton a pak procházka po mojí milované čtvrti, co víc si přát.

Staying in bed until 11 am, an opulent breakfast, a stupid Paris Hilton movie and then going for a walk in my beloved neighborhood - what else can I ask for?
(coat - H&M, hat - H&M and DIY, skirt - H&M, boots - Palladium)

16 November 2012

All I want for Christmas.

Baví mě koukat na to, co si k Vánocům přejí ostatní, nahlížet do cizích dopisů Ježíškovi... myslím, že jste stejně zvědaví jako já, tak vám dám nahlédnout do mého aktuálního wishlistu.

I really enjoy reading other people´s Christmas wishlists... and I think you´re just as curious as me, so let me present what I would like to get, ha.

Chtěla bych orchidej, kterou dostal Dexter v jednom z posledních dílů. Tu, co má barvu bílého plátna postříkaného krví. Určitě by u mě nezahynula, v poslední době se moje floristická úmrtní kvóta značně snížila.

I would love to have the orchid that Dexter got in one of the last episodes. The one that has the color of a white canvas splattered with blood... I´m sure I wouldn´t kill it - my floristic death quota has gone down significantly lately.
Taky bych konečně chtěla dostat tuhle dobrotu, ze které se polovině z vás obrátí žaludek (a druhá polovina si ji začne přát taky).

I would also love to get this delicacy, which I´m pretty sure will turn stomachs of half of you guys (and the second half will want it for Christmas too).
Taky bych chtěla zelený OnePiece, abych se měla v čem válet u přítele, láhev Bobble, abych přestala používat plastové lahve téměř do rozpadnutí jako socka, lampičku ve tvaru králíka, sadu P-shine na leštění nehtů a nějaké dobré knížky v češtině... abych nezapomínala mateřský jazyk.

I would also love to get a green OnePiece for lazy days at my boyfriend´s place, a Bobble bottle (so that I can stop reusing plastic bottles like a punk), a rabbit lamp, P-shine nail treatment set and some good books in Czech - to help me not forget my language...

A co vy? // And what about you?

13 November 2012

What do princesses eat?

Princezny se zásadně stravují ve své oblíbené pražské restauraci. Přicházejí ve snadno identifikovatelných skupinkách, barevně a vzorově sladěné. Bez mrknutí oka si suverénně objednávají pečené vepřové ocásky, halušky nebo rovnou tatarák. Saláty jsou pro sraby.

---

Princesses always eat at their favorite restaurant in Prague. They come in easy-to-spot groups, matching both by colors and patterns. They order roasted pig tails, halušky or beef tartar. Salads are for pussies.
(ty hnusný limonády jsme pily proto, že neměli Kocoura...)
(we only drank the nasty beer because they didn´t have our favorite home brew...)

*photos by Maruška

11 November 2012

Magic unicorn mask.

Co děláte, když jste ve stresu? Někdo jí sladkosti, někdo nakupuje oblečení, někdo si kouše nehty... a já si objednávám potřebný věci, jako třeba tuhle masku jednorožce. Mám s ní velké plány, fakt. Už mě napadlo tolik scének, na které ji musím použít...

What do you do when you're stressed? Some people eat sweets, some people buy clothes, some people bite their fingernails... and I order useful things, just like this unicorn mask. I have big plans with it, really. I have so many ideas... hahaha.

05 November 2012

Sweet november...

Kdyby to viděla maminka! Prý "Eat Dessert First", no kde to jsme? Po tomhle dezertu ale klidně zvládnete sníst večeři a rozhodně ani nepřiberete... Tahle limitovaná edice se, myslím, dost povedla - baví mě hravé obaly ve stylu francouzské cukrárny, a ještě víc se mi líbí, že textura samotných svíček vypadá jako dortíky, po kterých voní... Banana Cream Cake, Red Velvet Cake, Chocolate Layer Cake - který si vyberete?

A když už jsme u těch sladkostí - pečete? A chystáte se péct cukroví? Já jsem na vážkách... vlastně ani ještě nevím, co a kde budu na Vánoce dělat. 
Mimochodem, nemá někdo zaručený recept na bílou polevu na mrkvové muffiny? Mně se na nich vždycky tak nevzhledně rozteče, že... ne, to nechcete vidět, věřte mi.

---

What would mommy say? "Eat Dessert First", pfff - that´s not the way it goes! I promise you though - you can eat dinner after this dessert, and you´re not even gonna get fat... I really like this limited edition - the playful jars and the fact that the texture of the candles remind of the cakes themselves...  Banana Cream CakeRed Velvet CakeChocolate Layer Cake - which one would you choose?

Are you planning on baking Christmas cookies? I still don´t know if I´m gonna do it this year... I don´t even know what I´m gonna do this Christmas and where.
By the way, does anyone know a good recipe for carrot muffin frosting? It always melts on mine... and it doesn´t look very appealing, so I´m gonna spare you (no pictures!).